Ista meta, isto odstojanje - Mogrenu i Budućnosti samo po bod

Ažurirano: 23.04.2011. 16:18h

Mogren i Budućnost nijesu mogli više od neriješenog ishoda na gostovanjima u Petrovcu, odnosno Tuzima, pa je razlika u korist Budvana i dalje tri boda, nakon mečeva 27. kola T-Com Prve Crnogorske fudbalske lige.

Mogren je bolje počeo meč, u prvih 15-tak minuta je stvorio tri prilike, ali su Matić, Tatar i Jovanović bili neprecizni. Nakon početne inicijative gostiju, Petrovac se oslobodio pritiska i u nastavku meča zaigrao bolje, a nakon prilike Markovića u 20. minutu, domaći su u 59. minutu imali stoprocentnu priliku. Golman Mogrena Janjušević je loše intervenisao, lopta je stigla do Milića, koji je bio sam, ali je veoma loše šutirao, pa je prilika otišla u nepovrat.

Deset minuta kasnije, međutim, Petrovac je poveo na bizaran način – ponovo je Janjušević bio u centru pažnje, pokušao je da izbije loptu, ali je ona pogodila Jovovića u leđa, odbila se ka golu Mogrena, a Jovović je loptu samo „zakucao“ u mrežu za vođstvo od 1:0. Nakon toga je Mogren krenuo na sve ili ništa, a nagrada je stigla u prvom minutu sudijske nadoknade kada je Jovanović odlično izveo slobodan udarac, a Simović se najbolje snašao i pogodio za kočanih 1:1.

Prvi put Budućnost nije slavila u Tuzima, nakon šest uzastopnih pobjeda u prvenstvu, i Podgoričani će, možda, dugo žaliti što su baš danas prekinuli pozitivnu seriju, nakon remija Mogrena. Duel sa Dečićem završen je bez golova, jedini u današnjem programu. Po prikazanoj igri, Budućnost i nije zaslužila pobjedu.

Lekić iz Dečića je sa nekoliko odličnih udaraca ozbiljno ugrozio gol Budućnosti, posebno u 60. minutu, kada je lopta završila tik pored stative. U prvom minutu sudijske nadoknade usamljeni Marković je mogao donijeti pobjedu domaćima, ali je sam osam-devet metara šutirao preko gola. Najbolju priliku Budućnost je imala u 82. minutu, ali je šut Orahovca izblokirao Đoković i poslao je u korner...

Šampion Rudar je slavio na Starom aerodromu protiv Mladosti. Pljevljaci su došli u vođstva u 54. minutu preko Mićića, a na 2:0 je pet minuta kasnije povisio Mrdak, nakon asistencije Mićića. Mladost je preko Merodivća u finišu uspjela da smanji na 2:1, ali je Jovanović preciznim udarcem riješio sve dileme.

Zeta je bila sigurna pred svojim navijačima u duelu sa Mornarom, Grbalj je torpedovao „fenjeraša“ Sutjesku sa 5:0, a uspješan na svom terenu bio je i Lovćen, koji je zahvaljujući golu Aleksića u 56. minutu savladao OFK Bar.