Jovetiću desetak minuta u remiju Sevilje sa Sosijedadom

U prvom meču 36. kola španske Primere, Sevilja je na „Pichuanu“ remizirala sa Sosijedadom 1:1 i time praktično propustila posljednju priliku da prestigne Atletiko Madrid na trećoj poziciji.
Stevan Jovetić, Foto: Sevillafc.es
Ažurirano: 05.05.2017. 21:06h

Do Lige šampiona naredne sezone Sevilja će morati da dođe kroz elitnu rundu kvalifikacija.

Stevan Jovetić je počeo duel na klupi, sa koje je u 41. proslavio vođstvo svog tima – Ben Jeder je asistirao Sarabiji, kome nije bilo teško da savlada Ruljija.

Sosijedad je izjednačio u 61. minutu, golom Karlosa Vele, koji je iskoristio zbunjenost posljednje linije domaćina.

Od 79. minuta, Baskijci su igrali sa desetoricom nakon isključenja Zurutuze (dva žuta kartona), a dva minuta kasnije Jovetić je zamijenio Vitola.

Prekasno da bi se bilo šta promijenilo...

Dva meča prije kraja, Sevilja je ostala četvrta sa 69 bodova, dva manje i utakmicom više od Atletika.

Tim iz Andaluzije ne brine za mjesto koje vodi u kvalifikacije lige šampiona, jer ima 6 bodova više od petog Viljareala, koji sjutra gostuje Barseloni.