Junajted truo u državi Danskoj

U prvim mečevima šesnaestine finala Lige Evrope: Španija - ostatak Evrope 11:0!
vAN gAL, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2016. 22:15h

Branilac trofeja i najuspješnija ekipa u istoriji Lige Evrope Sevilja već razmišlja o osmini finala.

Dvostruki uzastopni pobjednik pobijedio je na „Sančez Pichuanu“ Molde 3:0 u svom prvom ovosezonskom meču u manje atraktivnom Uefinom takmičenju nakon ispadanja iz Lige šampiona.

Dva postigao je Fernando Ljorente, a mrežu Norvežana zatresao je i Kevin Gameiro.

Kao i Sevilja, i Valensija se nakon 90 minuta otarasila briga, iskalivši bijes zbog loših igara u Primeri na bečkom Rapidu.

Već do poluvremena, tim Gerija Nevila postigao je pet golova, a onda podigao ručnu...

Viljareal je zaustavio seriju od šest evropskih trijumfa Napolija i stekao dragocjenu prednost pred revanš u Italiji. Tvrd duel na „El Madrigalu“ obasjao je u 82. minutu golom iz slobodnog udarca mladi španski reprezentativac Denis Suarez.

Za poker španskih klubova postarao se Atletik Bilbao, koji je u Marseju bio bolji od Olimpika za pogodak Aduriza u 54. minutu.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević odigrao je 90 minuta u gostujućoj pobjedi Brage nad Sionom (2:1), ali je upravo u posljednjim trenucima regularnog dijela "pocrvenio" (dva žuta kartona). Razlog - navodno odugovlačenje, ili nesporazum prilikom izmjene.

Vukčević će propustiti revanš, baš kao i Elsad Zverotić, koji zbog povrede već duže ne nastupa za švajcarski tim.

Povratak Jirgena Klopa u Njemačku prošao je miroljubivo - Liverpul je igrao bez golova sa Augsburgom.

Van Gal nastavlja da niže minuse na klupi Mančester junajteda. Iako su na gostovanju Mitjilandu poveli pogotkom Depaja, „đavoli“ su napuštenih glava napustili teren danskog šampiona, poslije golova Sistoa i Onuačua.

Zadovoljniji se u Englesku vraća Totenhem, koji je u Firenci remizirao sa Fiorentinom (1:1).

Poslije dva njemačko-portugalska duela blizu prolaza su bundesligaši - Borusija Dortmund je pogocima Piščeka i Rojsa na „Vestfalenu“ srušila Porto, dok je Bajer Leverkuzen u Lisabonu savladao Sporting (1:0).