Junajted zaustavio lidera: Lalana donio bod Liverpulu na "Old trafordu"

Prekinuta serija "redsa" od 17 pobjeda u prvenstvu
2741 pregleda 0 komentar(a)
Duel Megvajera i Firmina, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.10.2019. 19:39h

Serija od 17 pobjeda Liverpula je završena na "Old trafordu" - Mančester junajted je zaustavio "redse" (1:1) i napravio uslugu gradskom rivalu Mančester sitiju.

Najveći derbi engleskog fudbala nije opravdao očekivanja, tim prije jer je podbacio Liverpul, dok su "crveni đavoli" igrali u skladu s mogućnostima - uradili su sve da zaustave favorita koji je nastupio bez povrijeđenog Mohameda Salaha.

Bilo je i spornih situacija, a najveća dilema je kod gola Junajteda u 36. minutu kada je pogodio Markus Rašford.

Prije pogotka su Viktor Lindelof i Divok Origi bili u duelu, čekalo se da li će VAR presuditi da je faul Šveđanina nad Belgijancem, ali sudija Martin Atkinson je nakon svega pokazao da Liverpul krene s centra.

Potom je VAR poništio i gol Sadija Manea za 1:1 zbog igranja rukom, a gosti su do zasluženog boda došli u 85. minutu kada je pogodio Adam Lalana.

Ovo je prvi put od novembra 2001. da su u duelu Junajteda i Liverpula strijelci na obje strane bili engleski fudbaleri. Tada su mrežu tresli Dejvid Bekam i Majkl Oven.

Razlika na vrhu između Liverpula i Sitija sada je šest bodova...