Junajtedu najveći derbi, anonimus heroj Sitija, Nejsmit srušio Čelsi

2 komentar(a)
Ažurirano: 12.09.2015. 18:54h

Najveći derbi engleskog fudbala je pokazao da Mančester junajted može da se uključi u borbu za vrh, a da Liverpul nema tim za velika djela.

"Crveni đavoli" su na "Old trafordu" slavili sa 3:1 i izjednačili se sa Arsenalom na 2. mjestu, sa pet bodova manje od gradskog rivala Sitija.

Dejli Blind je u 49. minutu krunisao odličnu akciju koju je smislio taktički um Luj van Gal - Huan Mata je izveo skraćeni korner, svi su krenuli na skok, a Španac je na ivici šesnaesterca pronašao Holanđanina, koji je pogodio same raklje.

Na 2:0 je u 70. povisio Ander Erera iz penala, koji je sam iznudio, da bi na 2:1 smanjio Kristijan Benteke u 84. minutu.

Nada "redsa" je trajala samo dva minuta, jer je Antoni Marsijal fenomenalnim golom začinio debi na "Teatru snova" za konačnih 3:1.

Na golu je stajao David de Hea, koji je "pomilovan" nakon potpisivanja novog ugovora. Španac je sjajnim odbranama pokazao zašto ga je Real Madrid jurio cijelog ljketa i umalo doveo posljednjeg dana prelaznog roka...

Čelsi već na početku sezone ima problema. Četa Žozea Murinja je upisala i treći poraz u pet mečeva.

Ovog puta pognute glave je napustila "Gudison park", Everton je stigao do drugog slavlja (3:1)

Junak meča je Škotlanđanin Stiven Nejsmit, koji je postigao het-trik (17,22, 82).

Počasni pogodak za "plavce" djelo je reprezentativca Srbije Nemanje Matića (36).

Prvi gol je Nejsmit postigao nakon duplog pasa sa Brendanom Galovejom, a drugi sjajnim udarcem sa 20-tak metara.

Nadu gostima vratio je Matić golom kakvi se rijetko viđaju sa 25, 30 metara.

Tačku na trijumf "karamale", međutim, stavio je Nejsmit u 82. minutu, a u akciji je učestvovao i Ros Barkli.

Škotlanđanin je, što je interesantno, utakmicu počeo na klupi, u igru je ušao poslije svega desetak minuta igre umjesto povrijeđenog Muhameda Bešića.

Tako je postao tek šesti igrač u istoriji Premijer lige koji je postigao het-trik, a da nije počeo u startnoj postavi.

Mančester siti je očuvao perfektan skor na početku sezone, a pobjedu na gostovanju Kristal Palasu je donio anonimus iz Nigerije - 18-godišnji Keleči Iheanačo.

On je u igru ušao u 89. minutu ušao umjesto Vilfreda Bonija i u prvom kontaktu sa loptom zatresao mrežu, nakon što je Aleks Mekarti odbranio šut Samira Nasrija.

Rezultati 5. kola

Everton - Čelsi 3:1 (Nejsmit 17, 22, 82 - Matić 36)

Arsenal - Stouk 2:0 (Volkot 31, Žiru 85)

Kristal Palas - Mančester siti 0:1 (Iheanačo 90)

Norič - Bornmut 3:1 (Džerom 35, Holahan 52, Džarvis 67 - Kuk 81)

Votford - Svonsi 1:0 (Igalo 59)

VBA - Sautempton 0:0

Mančester junajted - Liverpul 3:1 (Blind 49, Erera 70. penal, Marsijal 86 - Benteke 84)