Juve bježi konkurentima, spektakularan preokret Milana, Roma bolja od Intera

Šampion odradio Empoli i sada ima četiri boda više od Napolitanaca
Gonsalo Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.10.2016. 20:55h

Empoli je preko sat igre držao 0:0 protiv Juventusa i kada je počeo da razmišlja o tome da je blizu boda doživio je surov povratak u realnost - za pet minuta je primio tri gola, čak na kraju može i da bude zadovoljan što je poražen samo sa 3:0.

Paulo Dibala je u 65. minutu načeo domaćina na "Artemio Frankiju", već u 67. se upisao i Gonsalo Iguain, koji je u 70. postigao šesti pogodak u Seriji A ove sezone.

Argentinski tandem je, dakle, donio tri boda u Toskani, a do kraja su mogli da se upišu i Mario Lemina i mladi Hrvat Marko Pjaca.

"Zadovoljan sam načinom na koji ekipa raste i izgleda sve bolje, ali ovo još nije ni približno našem najboljem izdanju. I dalje pravimo neke greške koje ne bismo smjeli", rekao je Masimilijano Alegri.

Эмполи 0-3 Ювентус - Обзор матча - 02.10.2016 от Football Live на Rutube.

Juve je napravio prvi mali bijeg na vrhu tabele ove sezone, jer je Napoli izgubio u Bergamu.

Atalanta je savladao "azure" sa 1:0, pa aktuelni šampion sada ima četiri boda više.

"Izgubili smo meč u kojem nismo uradili mnogo. Očigledno da smo potrošili mnogo energije u Ligi šampiona u duelu sa Benfikom. Juventus? Oni su neka druga kategorija, ne znam da li i koliko možemo da ih pratimo", kazao je trener Napolija Mauricio Sari.

Strijelac za Atalantu je bio Andrea Petanja već u 9. minutu.

Аталанта - Наполи 1:0. Обзор матча. Серия А 2016/17. 7 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Romi je pripao spektakularan derbi protiv Intera u kojem su oba tima propustila veliki broj šansi.

U reviji promašaja Roma je bila bolja za gol - slavila je sa 2:1 golovima Edina Džeka i Kostasa Manolasa.

Jedini gol za Inter dao je Ever Banega.

Stevan Jovetić je bio na terenu od 69. minuta, a pamtiće se i da je skrivio faul (čini se nepotrebno) iz kojeg je "vučica" postigla pobjedonosni gol.

Veliku pobjedu je ostvario Milan, iako je izgledao sredinom drugog poluvremena da je u bezizlaznoj situaciji.

"Rosoneri" su poveli protiv Sasuola, onda gubili čak sa 3:1 u 56. minutu, da bi tada krenuo veliki preokret - prvo Baka iz penala, pa Lokateli i Paleta donijeli su tri boda za delirijum na "San Siru".

Đenova je golom Đovanija Simeonea pobijedio Bolonju u gostima, dok je Sampdorija vezala i peti meč bez pobjede.

Bila je, istina, na pragu poraza, petog zaredom, ali joj je bod protiv Palerma na "Marasiju" donio Bruno Fernandeš u 95. minutu.

Milan - Sasuolo 4:3

Bonaventura 9, Baka 69 (penal), Lokateli 73, Paleta 77 - Politano 10, Aćerbi 54, Pelegrini 56.

Torino - Sampdorija 2:1