Juve dao sedam golova Sasuolu, ali Napoli ne posustaje

Roma savladala Veronu, Milan remizirao u Udinama
1 komentar(a)
Juventus - Sasuolo 7:0, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.02.2018. 21:53h

Juventus nije imao milosti prema Sasuolu kojeg je iz Torina ispratio sa čak sedam golova u mrežu.

Aktuelni šampion je pobijedio sa 7:0 i pokazao da ulazi u pravu formu pred duele sa Totenhemom u Ligi šampiona.

Aleks Sandro je u 9. minutu najavio trijumf domaćina, a već do poluvremena je bilo 4:0 golovima Samija Kedire (dva) i Miralema Pjanića.

Ювентус - Сассуоло. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Nakon toga je stvari u svoje ruke uzeo Gonsalo Iguain, golgeter koji je iz krize izašao het-trikom - pogađao je u 63, 74. i 83. minutu.

"Potrebno je da ovih sedam golova iskoristimo i da kroz trening budemo još bolji. Okrećemo se Fiorentini, za nas je u Firenci uvijek bilo teško, ne očekujem ništa drugačije ni sada", rekao je trener Juvea Masimilijano Alegri.

Juve je, ipak, i poslije 23. kola na drugom mjestu, jer Napoli nije imao problema na gostovanju Beneventu.

U pobjedi od 2:0 strijelci za "azure" su bili Dris Mertens i Marek Hamšik, pa Napoli i dalje ima bod više od Juventusa.

Roma je slavila u Veroni i prekinula seriju od šest utakmica bez pobjede.

Jedini pogodask na "Bentegodiju" dao je Turčin Čengiz Undera već nakon 43 sekunde, pa se Roma približila četvrtoplasiranom Interu na bod.

Rimljani su od početka drugog poluvremena imali igrača manje kada je isključen Lorenco Pelegrini.

"Nismo smjeli da dozvolimo da za pobjedu, koja je potpuno zaslužena, strahujemo do samog kraja", istakao je trener Rome Euzebio di Franćesko.

Верона - Рома. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

A nakon tri pobjede u Seriji A stao je Milan i remizirao u Udinama - 1:1.

"Rosoneri" su rano poveli (strijelac Suso), ali se sve promijenilo u 68. minutu kada je Davide Kalabrija dobio drugi žuti karton.

Do zasluženog boda "zebre" su došle na srećan način kada je lopta poslije centaršuta Kevina Lazanje uz pomoć Leonarda Bonućija i Đanluiđija Donarume završila u mreži.

Удинезе - Милан. Обзор матча. Италия. Серия А 2017/18. 23 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Juventus - Sasuolo 7:0

Sandro 9, Kedira 24, 27, Pjanić 38, Iguain 63, 74, 83.

Udineze - Milan 1:1