"Vučica" do tri boda stigla golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca
1 komentar(a)
Miralem Pjanić, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2014. 21:02h

Trka udvoje za Skudeto možda još nije ni počela, ali u italijanskom fudbalu je dosta stvari predvidljivo, tako je svakome jasno da će se bitka za titulu voditi između Juventusa i Rome.

I nakon ovog, 4. kola Serije A, dva rivala su na istom odstojanju - nakon pobjeda protiv Ćezene odnosno Parme, imaju po 12 bodova na liderskoj poziciji.

Juve je u Torinu pobijedio Ćezenu 3:0 uz dva gola Artura Vidala (prvi iz penala) i jedan Štefana Lihtštajnera, dok je Roma na "Enio Tardiniju" primila tek prvi pogodak ove sezone, ali je dočekala majstoriju u finišu za tri boda. Trijumf joj je donio Miralem Pjanić prekrasnim golom iz slobodnog udarca u 88. minutu.

"Prvo sam pitao Manolasa kako šutira Holebas. A onda sam odlučio da ja to uradim", rekao je majstor iz Bosne i Hercegovine.

Juve i Roma se sastaju 5. oktobra na "Juventus areni"...

"Još je rano da pričamo o toj utakmici. Do derbija moramo da odigramo još dvije utakmice, po jednu u prvenstvu i Ligi šampiona, tako da nema potrebe da sada mislimo o Romi", istakao je trener Juventusa Masimilijano Alegri.

Krenulo je i Interu - milanski tim je prvi put još još od aprila 2010. savladao Atalantu (2:0) i uz najbolju gol-razliku (10:1) zauzeo treće mjesto iza Juvea i Rome...

Rodrigo Palasio je promašio penal u prvom poluvremenu, Pablo Osvaldo potom dao gol polumakazicama, dok je tačku na meč stavio je Ernaneš iz slobodnjaka u 87. minutu.

A Rafael Benites možda broji posljednje dane na klupi Napolija, pošto nije pobijedio ni Palermo.

Napoliju je malo bilo i 2:0, pa onda i 3:2, da bi na kraju mogao čak i da izgubi...

Italijanski mediji su prethodnih dana najavljivali da je za Španca presudna utakmica protiv Sicilijanaca.

Fiorentina je odigrala bez golova sa Sasuolom, a Stefan Savić je odigrao 90 minuta.

Kaljari - Torino 1:2 (Kosu 11 - Glik 21, Kvaljarela 29)

Fiorentina - Sasuolo 0:0

Inter - Atalanta 2:0 (Osvaldo 40, Ernaneš 87)

Juventus - Ćezena 3:0 (Vidal (penal) 18, 54, Lihtštajner 85)

Napoli - Palermo 3:3 (Kulibali 2, Sapata 11, Kaljehon 45+1 - Beloti 18, 61, Vaskes 24)

Parma - Roma 1:2 (De Ćelje 56 - Ljajić 27, Pjanić 88)

Sampdorija - Kjevo 2:1 (Gastaldelo 45, Romanjoli 81 - Paloski 90)

Verona - Đenova 2:2 (Tacidis 52, Jonita 64 - Matri 34, 48)

Četvrtak: Lacio - Udineze

Utorak: Empoli - Milan 2:2