Juventus savladao Monako 2:0 u gostima, revanš narednog utorka u Torinu
56 pregleda 0 komentar(a)
Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.05.2017. 20:47h

Ako se ne dogode dva čuda naredne sedmice, u finalu Lige šampiona, 3. juna u Kardifu, igraće Juventus i Real.

Ova dva evropska giganta sastala su se u finalu 1998. godine, u Amsterdamu, kada je Peđa Mijatović donio Realu čuvenu "septimu" - sedmu titulu, čekanu 32 godine.

Nakon što je Real sinoć na svom terenu savladao Atletiko 3:0, Juve je večeras u Monte Karlu umirio super-talentovani i ultra-ofanzivni Monako - 2:0.

Italijanski šampion nije primio gol ni na petom meču eliminaciona faze, kada je odbrana popustila pod naletima domaćina, Bufon je pokazao klasu, a dvije sjajne akcije i realizacije Gonsala Iguaina donijeli su mu kapitalnu prednost pred revanš u Torinu, narednog utorka.

Tok meča

Juventus je zatvorio utakmicu, iskustvo gostiju sada dolazi do izražaja...

59. minutu - evo zašto je Iguain koštao Juve 80 miliona eura - Pipita je pogodio za 2:0, Juve sve bliže finalu.

Još jedna sjajna aistencija Danija Alveša, i realizacija argentinskog golgetera.

Velika šansa za Juve da duplira prednost - Markisio je imao čist put ka golu, a Subašić nogom odbranio.

Drugo poluvrijeme otvorila je šansa Monaka. Falkao se izborio za poziciju, ali je Bufon bio na mjestu. Mogao je Kolumbijac i bolje da šutira.

Juventus zasluženo vodi, iako je Monako imao dvije dobre šanse.

Italijanski tim je, međutim, pokazao takmičarsku zrelost, a iz munjevite akcije u 29. minutu, 30. golom Iguaina stekao prednost.

29. minut - kakva akcija Juventusa. Napad je otvorio Dibala, a završni pas petom uputio Dani Alveš - Iguain je sa 12-13 metara savladao Subašića.

Monako je preokrenuo dešavanja na terenu i sada se igra na polovini Juventusa.

Bufon je, međutim, stub šampiona Italije - zaustavio je opasan udarac Mbapea i sačuvao svoj tim.

Gosti su bolji, opasan napad izveo je Juve u 15. minutu, ali nisu najpreciznije iskombinovali Dani Alveš i Iguain.

Ipak, najopasniji napad izveo je Monako, ali je šut Kilijana Mbapea bio slab za Bufona.

Juventus dominira u uvodu meča na stadionu "Luj II", ali nema većih uzbuđenja.

Počeo je meč u Monte Karlu.

Real je sinoć deklasirao Atletiko 3:0 i zakoračio u Kardif, na finale Lige šampiona, a večeras će tom cilju pokušati da se približe Monako i Juventus.

Poletna i mlada francuska ekipa, koju predvodi tinejdžerska senzacija Kilijan Mbape, do polufinala je eliminisala Mančester siti i Dortmund.

Sada je čeka, međutim, dežurni italijanski šampion, koji je briljantnom pobjedom nad Barselonom, bez primljenog, a sa tri postignuta gola u 180 minuta, pokazao takmičarsku zrelost i izuzetan napadački potencijal.

Juventus je (blagi) favorit, zbog iskustva, ali opterećen time što bi poraz u polufinalu, ipak, bio neuspjeh za ekipu koja godinama dominira italijanskim fudbalom, a koja je Ligu šampiona postavila kao prioritet ove sezone.

Juve je do sada igrao 11 puta sa francuskim timovima na evro-sceni i iz svih 11 dvoboja izašao kao pobjednik.

Dva puta je eliminisao ekipu Monaka.

U polufinalu 1998. godine blistao je Alesandro del Pjero...

Prije dvije godine Juventu je bio bolji u četvrtfinalu.

U finalu 1998. godine, "stara dama" je izgubila od Reala, golom Peđe Mijatovića, a 2015. od Barselone.

Trener Leonardo Žardim i Masimilijano Alegri izveli su očekivane sastave.