Juve na bod od Skudeta, Milan bolji od Katanije

5 komentar(a)
Ažurirano: 28.04.2013. 21:13h

Juventus još samo bod dijeli od 29. Skudeta - “stara dama” je u gradskom derbiju savladala Torino golovima Artura Vidala u 86. i Klaudija Markizija u 91. minutu i dovoljan joj je i remi u preostala četiri meča da podigne pehar.

Mirko Vučinić je igrao do 74. minuta, kada ga je zamijenio Fabio Kvaljarela, dok je Marko Bakić opet presjedio na klupi.

Milan je preživio pakao protiv Katanije i približio se plasmanu u Ligu šampiona.

"Rosoneri" su slavili sa 4:2 nakon što su, uprkos velikoj dominaciji, dva puta gubili i morali da sačekaju ulazak Đampaola Pacinija da bi preokrenuli.

Popularni Paco je sa dva gola u svom stilu (oba nakon odbijene lopte golmana gostiju) sačuvao realne šanse za Ligu šampiona.

Kada je sve bilo riješeno, i Mario Baloteli je pogodio iz penala za konačan rezultat.

Slavila su još dva crnogorska reprezentativca Stevan Jovetić i Stefan Savić, pošto je Fiorentina u Đenovi savladala Sampdoriju sa 3:0.

Centralna ličnost meča bio je Adem Ljajić, koji se bivšem treneru Deliju Rosiju osvetio na pravi način - pogodio je za 2:0 i sjajno asistirao Albertu Akvilaniju za 3:0.

Roma je pregazila Sijenu (4:0, het-trik Pabla Osvalda) i gurnula je ka Seriji B, jer su direktni konkurenti upisali pobjede - Palermo je golom Josipa Iličića u 10. minutu srušio Inter, dok je Đenova u gostima savladala Kjevo sa 1:0. Igrač odluke je bio Marko Borijelo, koji je zatresao mrežu u 73. minutu.