Juve pobijedio, Roma žali za promašajima u finišu

Meč je riješio gol Benatije u 18. minutu
Mehdi Benatija Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.12.2017. 21:57h

Juventus je pobijedio Romu u derbiju u kojem je 75 minuta dominirao, a onda morao da preživi tri velike šanse protivnika da bi osvojio tri boda.

Na kraju je bilo 1:0, mreža šampiona se nije tresla ni u osmom meču zaredom u svim takmičenjima, ali Roma zaista ima za čim da žali nakon duela u Torinu.

Juve je bolju igru krunisao golom Mehdija Benatije u 18. minutu, potom su promašivali Gonsalo Iguain, Mario Mandžukić, Blez Matuidi, Miralem Pjanić...

"Vučica" je u finišu krenula na sve ili ništa, ali je morala da prizna poraz, iako je Alesandro Florenci pogodio prečku, a Patrik Šik u 94. minutu izašao jedan na jedan sa Vojćehom Šćešnjim koji ga je nadmudrio.

"Stara dama" je ostala na bod manje od lidera Napolija, dok ima četiri više od trećeplasiranog Intera.