Juve rutinski do +3, remi Milana i Fiorentine

Šampion je upisao 23. trijumf zaredom na svom terenu u Seriji A
Arturo Vidal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.10.2014. 21:54h

Juventus nije dozvolio iznenađenje u Torinu, pa je u laganom ritmu došao do 23. uzastopne pobjede na svom terenu u prvenstvu.

Na "Juventus areni" je pao Palermo (2:0), što znači da je šampion opet u solidnom plusu u odnosu na drugoplasiranu Romu - tim Masimilijana Alegrija sada, nakon sinoćnjeg remija Rome u Đenovi), ima tri boda više.

Arturo Vidal je na asistenciju Karlosa Tevesa načeo Silicilijance u 32. minutu, a tačku na trijumf stavio je Fernando Ljorente u 64. poslije kornera Andree Pirla.

Gonsalo Iguain 694 minuta ove sezone nije dao gol, a onda proradio pod Vezuvom protiv Verone - Argentincu su bila dovoljna 22 minuta da dođe do het-trika!

Napoli je pobijedio rezultatom 6:2, ali nije bilo sve tako lagano za domaćina, jer je Verona vodila sa 1:0 i imala 2:2, a treći pogodak je primila u 68. minutu.

A nakon tri vezana neuspjeha (dva poraza i remi) konačno je slavio Inter. "Crno-plavi" su savladali Ćezenu u gostima, a dovoljan je bio gol Maura Ikardija iz penala u 32. minutu.

Interu se otvorilo sve dva minuta ranije kada je golman domaćina Nikola Leali srušio Rodriga Palasija u svom kaznenom prostoru i dobio crveni karton.

Ćezena je, istina, imala nekoliko prilika da izjednači, ali se i gost ispromašivao...

Milan je imao šansu da dođe do trećeg mjesta, ali nije pobijedio Fiorentinu, iako je vodio na poluvremenu golom Najdžela de Jonga.

Na kraju je bilo 1:1, a bod "violi", za koju je Stefan Savić odigrao odličnih 90 minuta, donio je Josip Iličić.

Udineze je golovima Antonija di Natalea i Sirila Teroa pobijedio Atalantu sa 2:0 i stigao do treće pozicije.

Đenova je bila bolja od Kjeva u Veroni, iako je gubila na poluvremenu.

Alesandro Matri i Maurisio Pinilja (koji je i promašio penal kod 1:1) donijeli su preokret sastavu Đanpjera Gasperinija.

Juventus - Palermo 2:0 (Vidal 32, Ljorente 64)

Udineze - Atalanta 2:0 (Di Natale 6, Tero 36)

Kjevo - Đenova 1:2 (Zukanović 36 - Matri 72, Pinilja 84)

Ćezena - Inter 0:1 (Ikardi (penal) 32)

Lacio - Torino 2:1 (Bilja 15, Klose 60 - Farnerud 53)

Napoli - Verona 6:2 (Hamšik 44, 58, Iguain 68, 84, 90 (penal), Kaljehon 76 - Halfredson 1, Lopes 66)

Milan - Fiorentina 1:1 (De Jong 25 - Iličić 64)