Juve rutinski slavio protiv Lacija, Milanu malo i 2:0 u Napulju

Napoli preokrenuo i savladao Milan - 3:2
Kristijano Ronaldo Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.08.2018. 20:41h

Juventus je u prvom derbiju u sezoni pokazao da je potrebno da se dogodi čudo pa da izgubi titulu u Seriji A.

U Torinu je poražen Lacio rezultatom 2:0 u još jednom meču u kojem Kristijano Ronaldo nije bio strijelac.

Portugalac je imao nekoliko prilika u prvoj utakmici na stadionu Juvea, ali su golove postizali sjarosjedioci - Miralem Pjanić koji je majstorski pogodio sa više od 20 metara, a onda i Mario Mandžukić.

Upravo je pogotku Hrvata prethodila velika šansa Ronalda, koji je sam sebe izblokirao u petercu, ali je Mandžukić ispravio njegovu veliku grešku.

Lacio je prijetio u prvom poluvremenu, ali je realno bio daleko od pozitivnog rezulatta u Torinu, pa je upisao drugi poraz.

"Staroj dami" je ovo drugi trijumf, nakon što je na startu uz mnogo problema savladala Kjevo u Veroni (3:2).

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je u sastavu Lacija odigrao svih 90 minuta.

Pet golova je viđeno u Napulju, gdje je Napoli savladao Milan, iako je u 49. minutu gubio rezultatom 2:0.

Milan je imao dva gola prednosti pogocima Bonaventure i Kalabrije, ali mu je i to bilo premalo - Zjelinski je bio dvostruki strijelac, a tri boda "azurima" donio je Mertens.

Napolitanci su tako došli do druge pobjede, nakon što su na startu bili bolji od Lacija sa 2:1, takođe poslije preokreta.

Sjutra se sastaju: Spal - Parma (18), Kaljari - Sasuolo, Fiorentina - Kjevo, Frozinone - Bolonja, Đenova - Empoli, Inter - Torino, Udineze - Sampdorija (20.30);

Ponedjeljak: Roma - Atalanta (20.30).