Juve siguran: Iguain i Dibala odradili Bolonju

Gonsalo Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.01.2017. 21:51h

Juventus je i dalje siguran na prvom mjestu, nisu ga poremetile ni pobjede najbližih konkurenata Rome i Napolija.

"Stara dama" je pobijedila Bolonju sa 3:0 i ostala na četiri boda prednosti u odnosu na "vučicu" koja ima i meč više...

Gonsalo Iguain je već u 7. minutu načeo goste na "Juventus areni", a Paulo Dibala je u 41. iz penala praktično riješio meč.

Ювентус - Болонья 3:0. Обзор матча. Серия А 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Pipita se upisao i u nastavku, pa nije bilo problema za domaćina.

Roma je u prvoj utakmici u 2017. pobijedila Đenovu na "Ferarisu" - za tri boda joj je bio dovoljan autogol Ica u 36. minutu.

"Odigrali smo "mušku" utakmicu, sa mnogo duela i čestitam ekipi na svemu što je pokazala. Apsolutno sam zadovoljan načinom na koji smo osvojili tri boda", rekao je Lućano Spaleti.

Дженоа - Рома 0:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Đenovljanima je mnogo veći problem od poraza to što se povrijedio golman Matija Perin - mladi čuvar mreže je u suzama napustio teren, a izgleda da je u pitanju teža povreda koljena.

Slavio je i drugi rimski klub, takođe minimalno, i to u samom finišu.

Lacio je na "Olimpiku" imao mnogo problema sa Krotoneom, ali je mučenje prekinuo Ćiro Imobile pogotkom u 90. minutu.

Vjerovatno bi za "nebesko-plave" sve bilo lakše da je kapiten Lukas Biglia u prvom poluvremenu iskoristio penal (pogodio je prečku)...

"Završili smo prvi dio sezone na četvrtom mjestu sa 37 bodova i možemo da budemo zadovoljni", istakao je trener Lacija Simone Inzagi.

Odlično je u novu godinu ušao i Inter, iako nije briljirao u Udinama.

Bilo je 2:1 za "crno-plave", kojima je trijumf obezbijedio Ivan Perišić - prvi gol je dao u 47. minutu prvog poluvremena, a drugi u 87. kada je glavom zatresao mrežu "zebri" nakon slobodnog udarca Žoaa Marija.

Удинезе - Интер 1:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Interu je ovo četvrti vezani trijumf u Seriji A...

"Karakter! To je ono što Inter uvijek mora da pokaže na terenu, bez obzira kakav je rezultat. Rano smo primili gol, u prvom poluvremenu nismo igrali kako smo morali, ali zadovoljan sam kada ekipa pobijedi u ovakvom meču. Pred nama je mnogo posla, ali mislim da svi vide da izgledamo sve bolje", rekao je Pioli koji je na klupi Intera u sedam kola upisao pet pobjeda, remi i poraz.

Velike probleme je imao i Milan, ali je i ostvario trijumf protiv Kaljarija na "San Siru".

Милан - Кальяри 1:0. Обзор матча. Серия А 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jedini gol postigao je Karlosa Baka u 88. minutu, nakon asistencije Đanluka Lapadule.

Atalanta je delasirala Kjevo u Veroni (4:1), dok golova nije bilo u duelu Sasuola i Torina.

Meč u Ređo Emiliji će se pamtiti i po povratku na teren napadača Sasuola Domenika Berardija, koji je zaigrao poslije tačno 133 dana pauze zbog misteriozne povrede.

Juventus - Bolonja 3:0