Oba gola protiv Kaljarija dao je Gonsalo Iguain
Ažurirano: 12.02.2017. 21:51h

Napoli i Roma nisu kiksali, ali Atalanta i Inter ne odustaju od borbe za Ligu šampiona.

Oba tima koja igraju u crno-plavim dresovima su trijumfovala u 24. kolu Serije A.

Velikanu iz Milana su mnogi predviđali komplikovan meč protiv Empolija na "Đuzepe Meaci" s obzirom na to da u timu nije bilo suspendovanih Maura Ikardija i Ivana Perišiča, te povrijeđenih Marcela Brozovića i Evera Banege...

Ipak, Inter je je rutinski odradio posao - slavio je sa 2:0 golovima Edera u 14. i Antonija Kandreve u 54. minutu.

Интер - Эмполи 2:0. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 24 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Najvažnije od svega je da smo poslije utakmice sa Juventusom pokazali reakciju i slavili u utakmici u kojoj nismo rizikovali mnogo. Tačno je da je Empoli imao nekoliko šansi da nam zagorča život, ali smo u svakom momentu bili grupa na terenu. Želim da uvijek budemo ekipa", rekao je tzrener Intera Stefano Pioli.

Inter je tako ostao na šest bodova minusa u odnosu na trećeplasirani Napoli koji je još u petak pobijedio Đenovu...

A "boginja" iz Bergama je takođe bez problema stigla do nove pobjede, ovog puta na Siciliji protiv Palerma (3:1), pa Atalanta ima isti broj bodova kao Inter (45).

Konti u 19. i Gomes u 26. minutu su najavili trijumf, koji je potvrdio Kristante u 79. U međuvremenu je za "rozanere" pogodio Čočev.

Torino je na svom terenu savladao Peskaru sa 5:3, a tim Siniše Mihajlovića je dao prvih šest golova na meču - pet u mrežu rivala, a jedan u svoju, jer je Arljind Ajeti savladao svog golmana Džoa Harta.

Identično kao i lider Juventus u prethodnom kolu, Roma je u prvom meču nedjeljnog programa slavila sa 2:0 na gostovanju Krotoneu.

Pobjeda "vučice" mogla je da bude i ubjedljivija da Edin Džeko nije propustio priliku sa bijele tačke u 17. minutu.

Кротоне - Рома 0:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 24 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Neću više šutirati penale", istakao je Džeko koji je postigao pogodak za 2:0 sa svega nekoliko metara na asistenciju Mohameda Salaha.

Prvi gol za "vučicu" dao je Rađa Naingolan u finišu prvog poluvremena...

Borba za Skudeto gotovo i da ne postoji, ali Juventus ne želi da dozvoli rivalima ni da se ponadaju.

"Stara dama" je slavila na Sardiniji protiv Kaljarija (2:0), a za tri boda su joj bila dovoljna dva gola Gonsala Iguaina - Pipita je pogađao u 37. i 47. minutu.

Sampdorija je furioznom igrom u finišu preokrenula protiv Bolonje - postigla je tri gola za osam minuta i pobijedila sa 3:1.

Rezultati 24. kola

Kaljari - Juventus 0:2 (Iguain 37, 47)

Inter - Empoli 2:0 (Eder 14, Kandreva 54)

Palermo - Atalanta 1:3 (Čočev 41 - Konti 19, Gomes 26, Kristante 79)

Sasuolo - Kjevo 1:3 (Matri 24 - Ingleze 29, 57, 67)

Torino - Peskara 5:3 (Falke 2, Ajeti 9, Beloti 15, 61, Ljajić 53 - Ajeti 73. autogol, Benali 75, 83)

Krotone - Roma 0:2 (Naingolan 40, Džeko 77)

Sampdorija - Bolonja 3:1 (Murijel (penal) 81, Šik 83, M'Baje (autogol) 88 - Džemaili 18);