Juve stao nakon 12 vezanih pobjeda

Aktuelni šampion remizirao u Rimu protiv Lacija, ali mu ni taj bod nije loš jer je skoro 70 minuta igrao s igračem manje
Lacio - Juventus, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.01.2014. 22:13h

Serija Juventusa od 12 pobjeda u šampionatu (u kojoj je primio svega četiri gola) prekinuta je u Rimu - aktuelni šampion je osvojio samo bod protiv Lacija na "Olimpiku" (1:1).

Ali, nakon svega što se dešavalo u Vječnom gradu, ovaj remi Antonio Konte mora da prihvati, jer je od 24. minuta njegov tim igrao s igračem manje, nakon što je Đanluiđi Bufon srušio Miroslava Klose i skrivio penal. Tako je utakmica u kojoj nije viđena nijedna šansa na startu odjednom dobila sasvim drugu dimenziju...

Antonio Kandreva je pogodio sa bijele tačke i Lacio je u tom trenutku imao sve - vođstvo, igrača više, kontrolisao je igru...

Ali, i to je bilo malo, zato što Juve zaista ima nešto što fali ostalima u Seriji A, pa je čak jurio i pobjedu sa desetoricom.

Zato je i zaslužio da ne izgubi - bod "staroj dami" je donio Fernando Ljorente sjajnim trzajem i udarcem glavom u 60. minutu kada je lobovao golmana Petrita Berišu.

Lacijali su, istina, bili bliži trijumfu, jer je Marko Storari u drugom poluvremenu odbranio zicer Kloseu sa svega nekoliko metara, a Keita Balde i Kandreva su pogađali okvir gola.

Nakon utakmice sa najvećom snagom italijanskog fudbala jasno je da je Edoardo Reja zaista probudio Lacio, koji pod njegovim vođstvom (krajem 2013. je zamijenio Vladimira Petkovića) ima tri pobjede i dva remija u Seriji A i Kupu gdje je došao do četvrfinala.

Napoli se opet okliznuo i pokazao boljke kada mu na „San Paulo” dođe tim koji nema problem da se brani sa desetoricom.

Bod iz Napulja je odnio Kjevo (1:1), a vrlo lako je mogao sva tri, jer je vodio sve do 88. minuta. Ipak, sastav Rafaela Benitesa je poraza spasao Španac Raul Albiol.

"U ovakvim utakmicama kada protivnik dođe da se brani prostora za igru praktično nema. Pokušali smo preko krila, ali smo morali da budemo opasniji, precizniji... Izgubili smo dva boda, ali moramo da nastavimo da napredujemo", kazao je Benites.

Lacio - Juventus 1:1 (Kandreva (penal 27 - Ljorente 60)

Napoli - Kjevo 1:1 (Albiol 88 - Sardo 18)