Juve sve bliži vrhu, Atalanta šokirala Romu na "Olimpiku"

"Vučica" je napadala, stvarala i promašivala šanse, ali je Atalanta surovo kažnjavalla sve greške rivala
Atalanta, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.11.2015. 21:54h

Italijanski mediji su prethodnih dana pisali da je Rudi Garsija pred otkazom, a Atalanta se potrudila da dodatno uzdrma fotelju francuskom stručnjaku - tim iz Bergama je šokirao Romu na "Olimpiku" (2:0).

"Vučica" je napadala, stvarala i promašivala šanse, ali je Atalanta surovo kažnjavala sve greške rivala.

Alehandro Gomes je u 40. minutu iskoristio kiks odbrane domaćih i fenomenalnim udarcem matirao Morgana de Sanktisa, da bi u 81. minutu Maikon napravio penal nad strijelcem prvog gola i zaradio direktan crveni karton.

Siguran realizator je bio Herman Denis, pa je bilo jasno da tri boda idu na sjever Italije.

Barselona je evidentno uzdrmala Rimljane pobjedom od 6:1, pa je ovo već treći vezani neuspjeh "vučice", jer je prošle subote remizirala protiv Bolonje (2:2).

"Sada nam treba mir i veliki rad. Svi smo odgovorni za ovo što se dešava, ali ne odustajem. Ova ekipa kada je kompletna može mnogo, sada nije i to je nešto što nam otežava rad. Ne bih rekao da je ovaj poraz posljedica naše igre u Barseloni. Pravimo mnogo grešaka, brojke su jasne i one govore da smo primili mnogo golova, što nije bio slučaj u prethodne dvije godine. Atalanta je danas postigla gol iz prvog šuta na gol", rekao je Garsija.

Francuz makar u ovom trenutku ne mora da brine za svoje mjesto, potvrdio je sportski direktor Rome Valter Sabatini.

"Ovaj momenat nije dobar za nas, ali neću promijeniti stav o Garsiji, jer je ovdje odradio dobar posao", kazao je Sabatini.

A nakon lošeg starta sezone Juventus je sve bliže vrhu.

"Stara dama" je osvojila tri boda na Siciliji protiv Palerma (3:0) i prišla četvrtoplasiranoj Romi na tri boda.

Pogotke na "Barberi" postigli su Mandžukić u 54. minutu, Sturaro u 89. i Zaza u 93. minutu.

Lacio je izgubio u Toskani od Empolija (1:0), a jedini gol je postigao Lorenco Toneli već u 5. minutu.

"Nebesko-plavi" tako u Seriji A nisu slavili u petoj utakmici zaredom u Seriji A.

Pobjede su upisale i novajlije u eliti Frozinone i Karpi, koji su bili bolji od Verone kući (3:2), odnosno Đenove u gostima (2:1).

Rezultati 14. kola

Palermo - Juventus 0:3 (Mandžukić 54, Sturaro 89, Zaza 90+3)

Empoli - Lacio (Toneli 5)

Roma - Atalanta 0:2 (Gomes 40, Denis 82. penal)

Kjevo - Udineze 2:3 (Paloski 26, Ingleze 72 - Frej 42. autogol, Tero 46, 80)

Frozinone - Verona 3:2 (Ćofani 22. penal, 40, Dionizi 48 - Vivijani 69, Moras 76)

Đenova - Karpi 1:2 (Figeiras 8 - Borijelo 57, Zakardo 80)