Juve u 96. do pobjede, Roma četvrta, Imobile nosi Lacio

Ronaldo iz penala donio tri boda aktuelnom šampionu
4165 pregleda 0 komentar(a)
Ronaldo i Kosta slave pobjedonosni pogodak, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2019. 23:08h

Juventus se vratio na prvo mjesto nakon duela sa Đenovom u kojem je 90 minuta dominirao, preko pola sata imao igrača više, a do tri boda stigao u sudijskoj nadoknadi iz penala.

Bilo je 2:1, a "staru damu" je na lidersku poziciju s bodom više od Intera vratio Ronaldo, koji je iznudio, a onda i iskoristio jedanaesterac u 96.

Prije toga je Juve vodio pogotkom Bonućija, a Đenova poravnala preko Kuamea, koji je uz mnogo sreće matirao Bufona.

Iz ovog kola je profitirala i Roma i preuzela četvrto mjesto od Napolija (koji je remizirao sa Atalantom).

"Vučica" je deklasirala Udineze u Udinama - 4:0, a nije joj smetalo ni to što je od 32. minuta igrača s desetoricom zbog crvenog kartona Fasija.

Pogađali su Zaniolo, Smoling, Klajvert i Kolarov sa bijele tačkeza peti trijumf Rimljana.

I drugi rimski klub je u dobrom ritmu - Lacio je bio bolji od Torina (4:0), pa i dalje ima bod manje od gradskog rivala.

Aćerbi je evrogolom sa 40 metara najavio trijumf "nebesko-plavih", a onda je sve u svoje ruke preuzeo Imobile, dvostruki strijelac, koji je sada na 12 golova u sezoni. Na kraju je autogol upisao Beloti i postavio konačan rezultat.

Kaljari je savladao Bolonju (3:2), Fiorentina bila bolja od Sasuola (2:1), a pobjednika nije bilo u duelu Sampdorije i Lećea - 1:1.