Juve ubjedljiv, Roma nakon preokreta bolja od SPAL-a, Milanu samo bod na 120. rođendan

Dva gola Ronalda protiv Udinezea
2631 pregleda 0 komentar(a)
Rutinska pobjeda Juventusa, Foto: Alessandro Di Marco
Ažurirano: 15.12.2019. 19:52h

Juventus se nakon dva neuspjeha zaredom vratio pobjedama u Seriji A i bez većih problema savladao Udineze 3:1.

Mauricio Sari je na teren poslao najofanzivniji mogući tim, u napadu je bio trio Ronaldo-Dibala-Iguain, i to mu se isplatilo već u prvih pola sata.

Ronaldo je bio dvostruki strijelac, a u finišu poluvremena je pogodio i Leonardo Bonući, pa se Juve vratio na prvo mjesto s bodom više od Intera koji večeras gostuje Fiorentini.

Roma je poslije preokreta savladala SPAL (3:1) i s utakmicom više preuzela četvrto mjesto od Kaljarija, koji u ponedjeljak dočekuje Lacio.

Andrea Petanja je iz penala pogodio u prvom poluvremenu, a kasnije su tri boda "vučici" omogućili Lorenco Pelegrini, Dijego Peroti (iz penala) i Henrih Mhitarjan.

Za goste, koji su posljednji na tabeli, crnogorski vezista Marko Janković je bio na terenu od 86. minuta.

A Milan je osvojio samo bod protiv Sasuola u duelu u kojem je slavio 120. rođendan (osnovan je 13. decembra 1899).

Nije bilo golova na "San Siru", ali nije nedostajalo šansi.

Gosti su stalno prijetili, a "rosoneri" nisu imali ni sreće, jer je Rafael Leao u posljednjih 15 minuta pogađao prečku i stativu.

Bolonja ne na "Dal'Ari" bila bolja od Atalante 2:1...