Juve zaustavljen u Bergamu, Atalanta do boda u 89. minutu

U prvom susretu 34. kola Serije A, Atalanta i Juventus u Bergamu podijelili bodove - 2:2.
1 komentar(a)
Atalanta - Juventus, Foto: Twitter
Ažurirano: 28.04.2017. 20:54h

Osvajanje šest bodova u posljednja četiri kola dijeli Juventus od toga da postane prvi klub u istoriji koji je šest puta zaredom osvojio Seriju A.

U prvom meču 34. kola odigranom ranije zbog njihovih evropskih obaveza, Torinezi su remizirali u Bergamu sa Atalantom 2:2.

Izabranici trenera Masimilijana Alegrija su prespavali prvih 45 minuta, dozvolivši domaćinu da neposredno pred odmor povede pogotkom Kontija.

"Stara dama" je preokrenula u nastavku autogolom Spinacole (50) i drugim golom u sezoni Danija Alvesa (83).

Ipak, prgava i borbena Atalanta je zadržala bod u 89. minutu, kada je Frojler iskoristio grešku Pjanića...

Juventus, koji u srijedu gostuje Monaku u prvom meču polufinala Lige šampiona, na vrhu tabele ima 84 boda, 9 više od drugoplasirane Rome.