Juventus maršira ka 33. skudetu, Napoliju samo bod protiv Sasuola

1 komentar(a)
Sasuolo - Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.04.2017. 20:50h

Juventus maršira ka 33. skudetu, šestom uzastopnom - "stara dama" je u 33. kolu savladala Đenovu sa 4:0 i stekla 11 bodova prednosti nad Romom, koja sjutra dočekuje prežaljenu Peskaru.

"Grifoni" su srušeni za samo dva minuta, jer je Esekijel Munjos u 17. dao autogol, a Paulo Dibala u 19. povisio na 2:0.

Mario Mandžukić je u 41. minutu pogodio za 3:0, a konačni rezultat je u 64. postavio Leonardo Bonući.

All Goals & highlights HD 4-0 Juventus VS... by sporttv724

Masimilijano Alegri je u posljednjih pet minuta dao šansu 19-godišnjem Rolandu Mandragori, koji je debitovao u Seriji A.

Napoli je opet napravio korak unazad u borbi za drugo mjesto sa Romom koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Napolitanci su osvojili samo bod protiv Sasuola u Ređo Emiliji - bilo je 2:2, a poraza ih je spasao Arkadijuš Milik pet minuta prije kraja.

Poljaku je to prvi pogodak još od septembra prošle godine i duela u Ligi šampiona protiv Benfike, a u međuvremenu je imao tešku povredu ligamenata koljena.

Napoli je poveo u 22. minutu pogotkom Drisa Mertensa, a Sasuolo je poravnao u 59. kada se upisao Domeniko Berardi.

Сассуоло - Наполи 2:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 33 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Preokret je domaćinu donio Luka Maciteli u 80. prije nego što je Milik učinio da "azuri" izbjegnu poraz...

Uz meč više Napoli ima bod manje od Rome koja sjutra gostuje Peskari...

Lacio je deklasirao Palermo sa čak 6:2 i napravio još jedan veliki korak ka Ligi Evrope.

Ćiro Imobile (dva) i Balde Keita (het-trik) dali su pet golova u prvih 26 minuta, Palermo smanjio na 5:2 početkom nastavka, a tačku na goleadu je stavio Luka Kreko, pa su Rimljani sačuvali bod prednosti u odnosu na Atalantu koja je na petom mjestu.

I Atalanta je profitirala u ovom kolu, jer je nakon poraza Intera u Firenci posustao i drugi milanski klub.

Milan je za razliku od gradskog derbija prošle subote sada napustila sreća, pa je izgubio od Empolija na "San Siru" - bilo je 2:1 za Toskance, a vodili su i sa 2:0.

Милан - Эмполи 1:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Rosoneri" su se ispromašivali, a nisu iskoristili ni penal kod rezultata 0:1 kada je Susov šut zaustavio Lukaš Skorupski...

Krotone je iznenadio Sampdoriju u Đenovi (2:1) i produžio nadu u opstanak, jer i dalje ima pet bodova manje od Empolija, prvog u zoni spasa.

Meč je, ipak, obilježio napadač domaćih, Čeh Patrik Šik, čiji je pogodak mnoge podsjetio na čuveni gol Denisa Bergkampa protiv Njukasla. Nikosa Dabizasa je "glumio" čovjek slavnog prezimena - Đanmarko Ferari.

Milan - Empoli 1:2