Juventus nije dao ni gram nade Barseloni, leteći Monako nadvisio Borusiju

Plasman u polufinale izborili su Real, Atletiko, Juventus i Monako. Žrijeb je u petak u 12 sati
139 pregleda 0 komentar(a)
Kjelini, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.04.2017. 20:49h

Juventus nije dozvolio Barseloni ni da se ponada da može da napravi čudo i nadoknadi tri gola zaostatka iz Torina.

Defanzivnom akademijom u italijanskom stilu, Juve je lako sačuvao 0:0 na "Nou kampu" i proslavio plasman u polufinale.

Barselona je imala dominaciju, posjed, ali vrlo malo šansi, nijednu stoprocentnu...

Monako je, s druge strane, nastavio da oduševljava - na krilima letećeg Kilijana Mbapea, koji je postigao peti gol na četiri meča eliminacione faze, te veterana i provjerenog strijelca Radamela Falkaa, "kneževi" su uvećali prednost koju su stekli u Dortmundu i slavili u revanšu 3:1.

Poslije sedam godina, Francuska ima predstavnika u polufinalu Lige šampiona - Lion je bio posljednji tim kome je to uspjelo.

Žrijeb polufinalnih parova obaviće se u petak u 12 sati.

Mečevi se igraju 2/3. i 9/10. maja. Finale je 3. juna u Kardifu.

Tok mečeva

81. minutu - Monako rješava sve i ide u polufinale.

Vodi 3:1 protiv Borusije, golom Valera Žermena, nakon sjajne kontre i asistencije Lemara.

Barselona ide na sve ili ništa - Pike je sada klasični centarfor.

80. minut - Nejmar je ubacio, Maskerano, koji je prije dva minuta ušao u igru, malo zakačio loptu, ali Bufon reaguje kao mačka.

Reagovao je Alegri - Dibalu je zamijenio Barzalji.

Bunker u posljednjih 15 minuta, kao odgovor na agresiju Barselone.

69. minut - još jedna prilika za Barsu - dobro je Serđi Roberto šutirao sa ivice šesnaesterca, zamalo pored desne stative.

66. minut - prva velika šansa za Barsu. Bufon je loše procijenio loptu, ispao iz igre, ali Mesi nije dobro zahvatio volej.

Luis Enrike pravi ofanzivnu izmjenu - Pako Alkaser je zamijenio Rakitića.

51. minut - Mesi je bio najbliži golu za Barselonu - šut sa ivice šesnaesterca prohujao je pored stative.

Argentinac nikada u karijeri nije dao gol Bufonu.

48. minut - Monako je dobio tračak nade - Marko Rojs je smanjio prednost Monaka na 2:1.

Odličan prodor i asistencija Dembelea.

50. minut - šansa za Juventus, dobra pozicija za Kvadrada iskosa sa desne strane, a šut pored suprotne stative.

Počelo je drugo poluvrijeme na "Nou kampu".

Kraj prvih 45 minuta i u Monte Karlu - Monako ima 2:0, ukupno 5:2 i na pola koraka je od polufinala.

Poluvrijeme u Barseloni - Juventus apsolutno kontroliše situaciju na terenu, čuva bez problema velikih 3:0.

Barsi je sada potrebno čudo nad čudima.

Zakuvalo se na "Nou kampu" - Pjanić se pomalo bezobrazno podmetnuo Mesiju, koji je pao na glavu i dobio posjekotinu ispod oka.

Nejmar je zatim žestoko startovao i pokosio Pjanića, dobivši žuti karton.

Ako Barsa ode u polufinale, on neće igrati.

38. minut - dobra situacija za Juventus - Iguain je iz teške pozicije zahvatio loptu, ali je Ter Štegen bio dobro postavljen.

Trener Borusije Tomas Tuhel izvršio je jednu izmjenu - u 26. minutu, Dembele je zamijenio Durma.

Barselona je nešto agresivnija i bliža golu, ali daleko od vođstva.

31. minut - dva šuta Mesija - prvi je odbranio Bufon, drugi završio u spoljnji dio mreže.

17. minut - Monako leti ka polufinalu.

Radamel Falkao pogodio je za 2:0.

Čak 45. gol kolumbijskog Tigra na 50. utakmici na evropskoj sceni.

19. minut - Barselona je, iznenada, stigla do prve šanse - Mesi je imao otvorenu poziciju, sa 12-13 metara, ali je tukao pored gola.

Na "Nou kampu", Barselona ne može da nametne dominaciju, naprotiv - Juventus je bolji, odvažniji i opasniji.

Mladi Francuz, nova fudbalska senzacija, postigao je golove na sve četiri utakmice eliminacione faze Lige šampiona.

3. minut - Monako već vodi protiv Dortmunda. Još jedan potpis letećeg tinejdžera Kilijana Mbapea.

Počeo je meč na "Nou kampu", za pet minuta će u Monte Karlu.

Zanimljiv podatak kao uvod u meč Barselone i Juventusa - Mesi je postigao golove igrajući protiv 130 golmana, a Điđi Bufon nije jedan od njih.

Utakmica u Monaku počeće pet minuta kasnije, jer su timovi došli kasnije nego što je predviđeno na stadion.

Večeras će biti poznati svi polufinalisti Lige šampiona.

Ko će se pridružiti Realu i Atletiku?

Velike šanse ima Juventus, koji dolazi na "Nou kamp" sa tri gola kapitala iz Torina (3:0).

Barsa, međutim, ne želi da se preda, već da pokuša da napravi novu, istorijsku "remontadu", nakon čuda koje je priredila u osmini finala, kada je nadoknadila 0:4 u duelu sa Pari sen Žermenom.

Juve je, ipak, takmičarski i defanzivno bolja ekipa od PSŽ-a, ali Barsa ima Mesija, Nejmara i Suaresa...

Iako ima ogromnu prednost, italijanski šampion odlučio je da je ne brani - Masimilijano Alegri izvešće sav ofanzivni potencijal.

U prvom timu su Dibala, Iguain i Mandžukić.

Iznenađenje je priredio Luis Enrike, koji je Maskerana ostavio na klupi, ofanzivni Đordi Alba dobio je prednost.

Monako ima prednost 3:2 iz Dortmunda uoči revanša u Monte Karlu.

Prije sedam dana vladale su, međutim, neobične okolnosti, zbog napada na autobus u kome su bili igrači Borusije, utakmica je umjesto u utorak, odigrana u srijedu, ali je bilo očigledno da su igrači njemačkog tima pod stresom.

Sa saigračima na stadionu "Luj II" je i Mark Bartra, kome je u napadu povrijeđena (slomljena) ruka.

Prošlo je sedam dana, "milioneri" su sredili misli i vjeruju da mogu da nadoknade gol minusa sa "Signal Iduna parka".

U duelu dva ultra-ofanzivna tima očekuju se golovi, a ko će se bolje snaći u igri otvorenog garda - šanse su 50-50.