Juventus odradio i Napolitance, Lacio bolji od Milana

Derbi odlučen u finišu golovima Martina Kaseresa i Pola Pogbe koji su ušli samo nekoliko minuta prije nego su pogodili mrežu De Sanktisa...
2 komentar(a)
Ažurirano: 20.10.2012. 21:14h

Ratnički duel Juventusa i Napolija je 80 minuta bio kao stvoren za podjelu bodova, a onda su dvije izmjene „novog trenera” torinskog tima, Anđela Alesija, riješile sve - golovi rezervista Martina Kaseresa u 80. i Pola Pogbe 120 sekundi kasnije bili su sasvim dovoljni da „stara dama” osvoji nova tri boda u Seriji A.

Urugvajac i Francuz su u igru ušli u razmaku od svega dva minuta (u 75. i 77) i to je bilo to - Kaseres je pogodio poslije kornera Andree Pirla, a mladi vezista sjajnim volejom sa 20 metara.

"Izmjene su bile ključne. Znali smo stanje igrača tokom sedmice i morali smo da improvizujemo", rekao je Alesio.

Juve je bolje otvorio meč, ali sem šanse Klaudija Markizija nije stvarao puno problema odbrani Napolitanaca.

S druge strane, Napoli je jedinu priliku imao preko Edinsona Kavanija koji je u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca pogodio prečku...

Trener Napolija Valter Mazari je najavio da će na kraju sezone da „napravi pauzu” od trenerskog posla.

"Već 12 godina radim u kontinuitetu, to je veliki stres za mene. Biću tu do maja naredne godine, a onda ćemo vidjeti šta dalje", kazao je Mazari.

Torinezi su od juče usamljeni na tabeli - imaju tri boda više od „azura” koji su upisali prvi poraz u sezoni.

Derbi je odigran i u Rimu, gdje se Lacio dugo poigravao sa Milanom, a onda umalo prokockao sve.

Rimljani su vodili sa 3:0 u 49. minutu, a onda su dozvolili „rosonerima” da se vrate i da jure makar bod.

Ipak, nakon pogotka El Šaravija za 3:2 Milan nije imao šansi...

Tako je tim Masimilijana Alegrija ostao na sedam bodova poslije sedam kola, a Lacio upisao i šesti trijumf.

Bakić najavljen na klupi!Duel na Siciliji između Palerma i Torina mogao bi da označi i početak karijere u Italiji za Marka Bakića.

Crnogorski talenat još nijednom nije bio u protokolu za mečeve Serije A, a po najavama sa Apenina to će se dogoditi sjutra - na stadionu "Renco Barbera" je najavljen na klupi.

Trener "bikova" Đampjero Ventura bi, dakle, zavisno od rezultata možda mogao i da "pokloni" nekoliko minuta bivšem vezisti Mogrena.

Juventus - Napoli 2:0 (Kaseres 80, Pogba 82)

Lacio - Milan 3:2 (Ernaneš 25, Kandreva 41, Klose 49 - De Jong 61, El Šaravi 79)