Juventus rutinski do finala: Deveta šansa za treći trofej

Sjutra revanš u Madridu, između Atletika i Reala
70 pregleda 0 komentar(a)
Mandžukić, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.05.2017. 20:50h

Juventus je deveti put u finalu Lige (Kupa) šampiona, a 3. juna pokušaće da osvoji treći trofej, prvi od 1996. godine.

Juve je i drugi put savladao Monako - 2:1 u revanšu, nakon 2:0 u prvom meču u Monte Karlu.

Mandžukić i Dani Alveš do poluvremena su donijeli veliku prednost "staroj dami", a lijepu priču Monaka završio je Mbape, koji je u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Juve je mogao i ubjedljivije da slavi, potpuno je kontrolisao dešavanja na terenu, imao i četiri čiste šanse, pokazavši da je u ovom trenutku možda i najkompletniji i najkompaktniji tim u Evropi.

Sjutra veče se igra drugi polufinalni revanš. Atletiko dočekuje Real, koji ima velikih 3:0 iz prve utakmice.

Tok meča

Zakuvalo se na terenu nakon gola Mbapea.

Glik je nagazio Iguaina, Mandžukić laktom udario fabinja, a sudija pokazao žuti karton Bonućiju, zbog verbalnog sukoba sa Falkaom.

69. minut - Kilijan Mbape nastavlja golgetersku seriju - smanjio je na 2:1. Šesti gol 18-godišnjeg napadača na isto toliko utakmica u fazi eliminacije.

Mbape je trebalo da napusti igru, ali je nakon gola, Žardim odlučio da ga ostavi na terenu, a umjesto Bernarda Silve uveo Lemara.

Mbape je postao najmlađi strijelac u polufinalu Lige šampiona.

67. minut - ipak šansa za Monako, ali ponovo je Bufon pokazao klasu. Nogom je zaustavio šut Mbapea.

Juventus privodi kraju priču u polufinalu Lige šampiona. Monako bez šansi da ugrozi vođstvo rivala, a kamoli da napravi preokret.

Mogao je Juve do trećeg gola, Kvadrado je oklijevao da šutira i dozvolio igraču Monaka da ga izblokira.

Počelo je drugo poluvrijeme, još 45 minuta dijeli Juventus od finala.

Kraj poluvremena. Monako je počeo dobro, a na kraju nakon 45 minuta i prošao dobro, iako gubi 2:0.

Pored golova Mandžukića i Danija Alveša, još tri velike šanse imao je Juventus, nokaut gostiju u Torinu za sada je spriječio golman Danijel Subašić.

45. minut - 2:0, Juve demonstrira silu u polufinalu.

Majstorija Danija Alveša, koji je zahvatio volej sa 20-ak metara, nakon ispucavanja Subašića, koji nije stigao da se vrati i spriječi gol.

44. minut - četvrta velika prilika za Juve. Sam je ispred Subašića sada bio Dibala, ali je golman Monaka još jednom bio sjajan.

Poslije dugo vremena, opasniji napad Monaka, ali je Kjelini briljantno reagovao ispred Falkaa i izbacio loptu u korner.

Juve je apsolutno bolji rival od Monaka.

Italijanski tim djeluje moćno na svim djelovima terena, kada treba - zatvori sve prilaze golu, brzo se povuče na svoju polovinu, a u napadu djeluje ubojito i opasno u svakom momentu.

33. minut - Juve vodi, sve je, po svemu sudeći, zvanično riješeno. Akciju je počeo Bufon, a završio Mario Mandžukić, koji je iz dva pokušaja, nakon centaršuta Danija Alveša, savladao Subašića.

25. minut - još veća šansa, sjajna asistencija Iguaina za Mandžukića, koji je maestralno izbjegao ofsajd. Međutim, duel dva hrvatska asa dobio je golman Monaka - Subašić je zaustavio šut napadača Juventusa.

22. minut - iznenada, zicer za Juventus. Iguain, dvostruki strijelac u prvom meču, izašao je sam ispred Subašića, koji nije nasjeo na njegov pokušaj da ga prebaci - hrvatski golman je pokupio loptu i spriječio vođstvo.

Dvadeset minuta bez velikih šansi, Monako je izašao odlučno i odvažno, ali Juventus ima dovoljno iskustva da umiri entuzijazam rivala...

Nakon početnog pritiska Monaka, Juventus je uveo utakmicu u sporiji tempo i kontroliše dešavanja na terenu.

Prva izmjena u Juventusu - već u devetom minutu. Kedira ne može da nastavi, ulazi Markisio.

Odličan početak Monaka i prva šansa - Mbape je pogodio stativu, ali gol ne bi ni bio priznat, jer je mladi napadač bio u ofsajdu...

Malu taktičku zamku spremio je Leonardo Žardim, koji je prvi put ove sezone izveo tim u formaciji 3-4-3.

Počeo je meč u Torinu.

Večeras će biti poznat prvi finalista Lige šampiona, a trebalo bi da se dogodi čudo da to ne bude Juventus.

Prvak Italije pred svojim navijačima brani 2:0 iz Monte Karla, protiv Monaka.

Bez obzira na napadački potencijal mladog tima iz Kneževine, malo ko očekuje da Juve ispusti veliku prednost.

Tim, koji nije primio gol na pet utakmica eliminacione faze, a koji je samo jednom ove sezone za 90 minuta primio više od jednog pogotka (nedavno protiv Atalante), zaista ne bi trebalo da ispusti šansu da se deveti put u istoriji plasira u finale elitnog takmičenja.

Kakav posao čeka Monako govori i to da je Juventus na 154 meča na novom stadionu izgubio samo jedan rezultatom, koji bi označio eliminaciju u večerašnjem duelu - prije pet godina Inter je slavio rezultatom 3:1.

Juve će večeras odigrati 250. utakmicu u Ligi (Kupu) šampiona i postati italijanski rekorder - jednu manje ima Milan.

Od tih 250 mečeva, na čak 150 nastupio je Điđi Bufon, jedan od najboljih golmana svih vremena, kome u blistavoj karijeri nedostaje samo trofej klupskog prvaka Evrope.

Bufon će i večeras biti kapiten Juventusa, a poznati su sastavi oba tima.

Juve se, ipak, malo zatvorio, jer je Barzalji dobio prednost u odnosu na ofanzivnog Kvadrada.

U sastavu Monaka iznenađenje je Italijan Rađi, koji je dobio prednost u odnosu na Fabinja.