Juveu pripao "derbi Italije", četiri gola Parola u Peskari

Tri boda "staroj dami" donio je Kvadrado evrogolom u 45. minutu
Huan Kvadrado Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.02.2017. 21:51h

Juventus je i 28. put zaredom pobijedio u Torinu u Seriji A, u toj seriji koja traje od septembra 2015. godine je i Inter.

U Torinu je bilo 1:0, a tri boda "staroj dami" donio je Huan Kvadrado u finišu prvog poluvremena golčinom sa 25 metara.

Prije toga, derbi je bio spektakularan, viđen je veliki broj šansi na obje strane, a nakon gola Kolumbijca Juve je ipak pokazao da je zreo da ovakav meč bez problema privede kraju.

Ювентус - Интер 1:0. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 23 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Stara dama" je u drugom poluvremenu imala tri velike prilike da riješi sve, ali je Inter, iako je nastavak odigrao prilično slabo, bio u igri do kraja.

Tim Stefana Piolija, međutim, nije izbjegla poraz, pa je seriji od sedam vezanih trijumfa u Seriji A došao kraj.

Milan je u krizi, više nema dileme nakon novog poraza, četvrtog zaredom ako se računaju Serija A i Kup Italije.

Od 4. decembra i trijumfa nad Krotoneom kod kuće Milan je samo još jednom upisao tri boda (savladao je Kaljari), a sada je krizu produbila Sampdorija koja je slavila na "San Siru" sa 1:0.

Bila je to klasična kazna Đenovljana za Milanove promašaje, a pobjedu gostiju potpisao je Luis Murijel koji je u 70. minutu iskoristio penal koji je skrivio Gabrijel Paleta.

Đerar Deulofeu i Andrea Bertolaći su prethodno promašili najbolje šanse za "rosonere", a Sampdorija je na golu imala raspoloženog Emilijana Vivijana koji je branio sve...

Priliku da Milan spase poraza u finišu je imao Đanluka Lapadula, ali je i njegov šut Vivijana zaustavio.

Милан - Сампдория 0:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 23 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je u posljednja četiri kola osvojio samo bod, a ovo mu je četvrti uzastopni poraz, jer je izgubio i u Kupu Italije od Juventusa.

Tim Vinćenca Montele je u posljednjih sedam kola trijumfovao samo jednom, a ima i četiri poraza i tri remija, pa je san navijača o Ligi šampiona raspršen od početka 2017. godine.

"Ovo je kriza rezultata, ali ne bih rekao i igre. Nije nam lako, izgubili smo utakmicu u kojoj smo stvorili mnogo šansi, a protivnik do gola nije uradio ništa. Moramo da pokušamo da ostanemo mirni i da nastavimo ovako. Pobjede će doći", rekao je Montela.

A Lacio se probudio, i nakon pobjede nad Interom u Kupu odigrao sjajan meč u Peskari - bilo je čak 6:2 za "nebesko-plave", a partiju karijere je odigrao Marko Parolo, strijelac čak četiri gola.

Parolo je postigao prva dva gola na meču, onda i posljednji za potpis velika tri boda, iako je Peskara u jednom momentu bila i izjednačila na 2:2.

Atalanta je pobijedila Kaljari (2:0), Sasuolo je u gostima bio bolji od Đenove (1:0), a pobjednika nije bilo u duelima Kjeva i Udinezea (0:0) i Empolija i Torina (1:1).

Juventus - Inter 1:0 (Kvadrado 45)

Peskara - Lacio 2:6 (Benali 29, Brugman 41 - Parolo 10, 14, 77, Keita 57, Imobile 69)

Milan - Sampdorija 0:1 (Murijel (penal) 70)

Atalanta - Kaljari 2:0 (Gomes 5, 17)

Kjevo - Udineze 0:0

Empoli - Torino 1:1 (Pućareli 45+2 - Beloti 11)

Đenova - Sasuolo 0:1 (Pelegrini 26)

Palermo - Krotone 1:0 (Nestorovski 27)