Kakav poklon za Čelsi - Everton bolji od Arsenala

Arsenal poražen prvi put poslije prvog kola, 14. avgusta
Everton Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.12.2016. 21:49h

Nakon prve dvije utakmice 16. runde Premijer lige najzadovoljniji može da bude lider, koji nije ni igrao večeras - Arsenal je izbgubio od Evertona 2:1, pa Čelsi sjutra može da napravi bijeg na vrhu tabele.

Ukoliko tim Antonija Kontea uknjiži desetu vezanu pobjedu, savlada Sanderlend u gostima, steći će šest bodova prednosti u odnosu na "tobdžije".

Arsenal je dobro počeo meč na "Gudisonu", poveo golom Aleksisa Sančesa iz slobodnog udarca u 20. minutu.

Do poluvremena je izjednačio je Šejmus Kolmen, bek Evertona, glavom, na centaršut Bejnsa.

U 86. minutu Ešli Vilijams je glavom nakon kornera donio pobjedu svom timu

To je prvi poraz Arsenala još od prvog kola, 14. avgusta, kada je u Londonu slavio Liverpul.

Эвертон - Арсенал 2:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 16 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Lester je prije tri dana deklasirao Mančester siti na svom terenu, a večeras se vratio u premijerligašku realnost ove sezone.

Šampion je izgubio od Bornmuta u gostima, golom Pjua u 34. minutu.

Борнмут ‐ Лестер 1:0. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 16 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Everton - Arsenal 2:1