Kakav preokret "milionera", Česi kobni po Vojvodinu i Hajduk

Borusija u Norveškoj gubila 3:0, pa pobijedila sa 4:3. Atletik Bilbao na gostovanju Žilini vodio 2:0, pa izgubio 3:2. Plzenj otpisao Vojvidinu, Liberec pobijedio Hajduk
1 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2015. 21:29h

Dva nevjerovatna preokreta, u kojima su učestvovali timovi iz Bundeslige i Primere, viđena su u prvim mečevima plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope.

Borusija Dortmund je nakon samo 22 minuta gubila sa nestvarnih 3:0 na sjeveru Evrope, protiv norveškog OD Grenlanda. „Milioneri” su došli sebi tek u finišu prvog poluvremena, kada je Obamejang smanjio na 3:1, čime je krenuo veliki preokret - Kagava u 47. i ponovo Obamejang u 77. minutu neutralisali su prednost domaćina, da bi pobjedu Njemaca potpisao Jermen Mhitarijan pet minuta prije kraja.

Za razliku od Borusije, Atletik Bilbao je ispustio veliku prednost - opijeni slavljem nakon osjavanja Superkupa Španije, Baskijci su na gostovanju Žilini imali snage i koncentracije samo za prvih 45 minuta.

Tada su vodili 2:0 (golovi Merina i Sola) - na kraju su izgubili 3:2! Brazilac Vilijam bio je autor velikog “kambeka” Slovaka, golovima u 77. i 90. minutu.

Česi su bili kobni za timove iz ex-Yu - Plzenj je otpisao Vojvodinu pobjedom 3:0, dok je splitski Hajduk nešto bolje prošao na gostovanju Liberecu (1:0). "Bili" su kapitulirali u 79. minutu, kada je mrežu Kalinića pogodio Pokorni.

Rabotnički je u Skoplju protiv Rubina imao igrača manje i gol zaostatka, a onda je Kire Ristevski pet minuta prije kraja vratio Makedoncima nadu pred revanš u Kazanju (1:1).

Fatos Bećiraj igrao je svih 90 minuta u velikoj pobjedi Dinamo Minska protiv Salcburga. Bjelorusima se smiješi Liga Evrope - neophodno je da u Austriji sačuvaju veliku prednost, stečenu golovima Rasadnika u 57. i Adamovića u 90. minutu.