"Karamele" tvrde za Lamparda i Čelsi: Odbrana gostiju poklonila pobjedu Evertonu

1147 pregleda 0 komentar(a)
Ejbraham u duelu sa Kinom i Pikfordom, Foto: PA Wire
Ažurirano: 07.12.2019. 15:57h

Nakon sjajne serije, Čelsi je doživio treći poraz u posljednja četiri kola, a Everton, sa privremenim trenerom Dankanom Fergusonom, prekinuo seriju od tri poraza - 3:1 za "karamele" na "Gudison parku".

Rišarlison je u petom minutu najavio pobjedu udarcem glavom na centaršut Sidibea.

Dominik Kalvert-Luin duplirao je prednost u 49. minutu, poslije konfuzne reakcije odbrane gostiju.

Tri minuta kasnije Mateo Kovačić je preciznim udarcem sa 20-ak metara vratio Čelsi u igru, mada je, čini se, njegov udarac mogao da bude ili izblokiran ili odbranjen.

Lampardov tim danas je igrao katastrofalno u odbrani. Seriju grešaka i nesporazuma u posljednjoj liniji, počev od golmana Kepe, do štopera Zume i Kristensena, iskoristio je Kalvert-Luin da drugim golom riješi meč.

Čelsi je ostao na 29 bodova i na četvrtom mjestu, dok je Everton sa 17 pobjegao iz opasne zone.