Kelti srušili „policajce”

„Old firm” je odlučio gol Džozefa Ledlija u 53. minutu nakon kornera, pa je Seltik preuzeo lidersku poziciju, iako je početkom sezone imao čak 15 bodova minusa u odnosu na „policajce”.
65 pregleda 0 komentar(a)
Seltik_1, Foto: REUTERS
Ažurirano: 28.12.2011. 22:32h

Deveta pobjeda u nizu Seltika u škotskoj Premijer ligi označila je i smjenu na tabeli - Kelti su slavili protiv Rendžersa sa 1:0 u jednom od najvećih svjetskih derbija i sada imaju dva boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Međutim, paklena serija tima Nila Lenona i loš period Rendžersa (prije ovog meča je izgubio dvije od pet utakmice) učinili su da se „zeleno-bijeli” potpuno vrate u igru.

Seltik je posljednji put izgubio u prvenstvu 2. oktobra od Hartsa u Edinburgu i od tada je neporažen u 11 utakmica...

- Željeli smo osvetu za poraz na početku sezone i u tome smo uspjeli. Sada smo lideri, samim tim je i pritisak veći, ali mislim da je ovaj tim spreman da se nosi sa time - rekao je Lenon, koji je početkom sezone preživio već viđenu smjenu.

Kelti su, inače, bili bolji tim na „Seltik parku”, iako je Rendžers otvorio meč sa dvije velike šanse (promašili Valas i Bokanegra). Kasnije je Seltik dominirao, pa je i gol Ledlija bio dovoljan za veliko slavlje. Ovo je drugi veliki derbi u sezoni - u prvom je bolji bio Rendžers sa 4:2.