Kerol odveo Liverpul u finale FA kupa

Golom Endija Kerola u 87. minutu, Liverpul je savladao gradskog rivala Evrtona 2:1 i plasirao se u finale FA kupa.
Endi Kerol, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.04.2012. 14:08h

Golom Endija Kerola u 87. minutu, nakon slobodnog udarca koji je izveo Stiven Džerard, Liverpul je savladao gradskog rivala Evertona 2:1 i plasirao se u finale FA kupa.

Na utakmici koja je odigrana na "Vembliju" u Londonu, Everton je vodio od 24. minuta golom hrvatskog napadača Nikice Jelavića, koji je iskoristio komičnu intervenciju i paniku protivničke odbrane.

Izjednačio je u 62. minutu Urugvajac Luis Suarez, koji je iskoristio grešku Evertonove odbrane.

Ekipa Kenija Dalgliša tako će imati priliku da se domogne drugog trofeja ove sezone, pošto je već osvojila Liga kup.

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog 23. godišnjice pogibije navijača Liverpula na stadionu Hilsboro u Šefildu.

U drugom polufinalu FA kupa sjutra će, takođe na Vembliju, igrati Totenhem i Čelzi.