Kiks Bajerna, agonija Šalkea: Mlađi Gece utišao Alijanc arenu

bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.09.2018. 20:37h

Bajern je izgubio prve bodove u Bundes ligi - senzacionalno, od Augsburga u Minhenu.

Mali bavarski derbi završen je 1:1.

Roben je u 48. minutu, na asistenciju Gnabrija, pogodio za 1:0, a šampion sa pola snage išao kao petoj pobjedi.

Tri minuta prije kraja gosti su došli do izjednačenja. Strijelac Feliks Gece, 19-godišnji defanzivac, koji je u Augsburg došao ovog ljeta, upravo iz Bajerna.

Prezime poznato - Feliks je mlađi brat Marija Gecea, nekada najvećeg njemačkog talenta, strijelca gola za titulu prvaka svijeta 2014. godine.

Verder je, uz Bajern, jedina neporažena ekipa. Tim iz Bremena u derbiju je večeras nanio prvi poraz Herti - 3:1.

Harnik, Veljković i Kruse pogodili su za domaćina, gol za goste iz Berlina upisao je Dilrosun.

Agonija Šalke je nastavljena - nakon pet kola veliki klub iz Gelzenkirhena nema ni bod!

Peti poraz doživio je od Frajburga u gostima - 1:0. Šalkeu je presudio Nidelrehner u 52. minutu.

Hofenhajm je u gostima savladao Hanover 3:1.