Šefild i Čarlton gledaju sa vrha, Kardif u 96. minutu do tri boda, pogodio i Mitrović

U prvom meču današnjeg programa Lids i Notingem Foresta remizirali 1:1
1654 pregleda 0 komentar(a)
Sa današnjeg meča Lidsa I Notingema, Foto: Twitter.com/LUFC
Ažurirano: 10.08.2019. 20:12h

Odigrano je drugo kolo engleskog Čempionšipa, a poslije današnjih mečeva jedine ekipe sa dva trijumfa su Čarlton i Šefild Venzdej.

Čarlton je na svom “Valiju“ golovima Tejlora, Anekea i Galagera savladao Stouk 3:1. Jedini gol za goste postigao je Ins.

Šefild venzdej je na “Hilsborou“ golovima Riča i Flečera pobijedio Barnsli 2:0.

Prvu pobjedu ove sezone upisao je Fulam. Tim Skota Parkera savladao je na svom terenu Blekburn 2:0. Domaći su poveli u 35. minutu preko Kernija, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Mitrović u 81. minutu.

Do trijumfa je u posljednjim sekundama meča došao i Kardif. Tim iz Velsa je savladao Luton 2:1, a odlučujući pogodak postigao je Vasel u 96. minutu. Prethodno je Flint doveo domaće u vođstvo u 52. minutu, a gol za Luton postigao je Pirson u 87.

Jedina ekipa koja je trijumfovala u gostima je Brentford. “Pčele“ su golom Votkinsa savladale Midlzbro.

VBA je remizirao protiv Milvola 1:1, kao i KPR protiv Hadersfilda. Meč Derbija i Svonsija završen je 0:0. Preston je savladao Vigan 3:0, a Hal ekipu Redinga 2:1.

U prvom meču današnjeg programa Lids i Notingem Foresta remizirali su 1:1.

Od samog početka tim Marsela Bijelse je krenuo agresivno, stvarao šanse, ali je u prvom dijelu mreža “šumara“ ostala netaknuta.

U nastavku je viđen isti scenario – Lids je konstantno napadao i konačno do prednosti došao u 59. minutu preko Pabla Ernandesa. Španac je iskoristio pravovremen pas Kliha i matirao Murića.

Činilo se tada da će domaći mirno privesti meč kraju, ali je u 77. minutu uslijedio šok - Keš je izveo korner, a nakon gužve u šesnaestercu lopta je stigla do Luisa Grebana i završila u mreži. Bila je to jedina šansa za goste na meču.

Do kraja utakmice Lids je pokušavao da stigne do drugog gola, ali je rezultat ostao nepromijenjen.