Kiks Sitija, Junajted se vratio u igru

"Građani" su prvi zahvaljujući boljoj gol-razlici, ali je i to slaba utjeha za Roberta Manćinija, jer je njegov tim u samo dvije sedmice prokockao pet bodova prednosti...
Berbatov, Foto: REUTERS
Ažurirano: 26.12.2011. 22:06h

Mančester siti je remizirao u Birmingemu protiv VBA (0:0), Junajted je deklasirao Vigan sa 5:0, pa je situacija u vrhu sada potpuno otvorena – dva rivala iz Mančestera dijele prvo mjesto sa po 45 bodova.

"Građani" su prvi zahvaljujući boljoj gol-razlici, ali je i to slaba utjeha za Roberta Manćinija, jer je njegov tim u samo dvije sedmice prokockao pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.

VBA je čak imao i bolje šanse preko Odemvingija i Longa...

"Bilo je teško, kao što smo i očekivali. Problem je kada napadate ekipu u kojoj 10 igrača igraju iza lopte. Nismo dali gol u prvom poluvremenu i sve je bilo teže da poentiramo. Dođe momenat kada vam ne ide, kada nije lako da pogodite mrežu, a to je bio ovaj, iako smo učinili sve da pobijedimo", rekao je Manćini.

Sa druge strane, Junajted je u samo pet dana ponovio da je kriza prošlost. Nakon što je dao pet golova Fulamu, ista sudbina je zadesila i Vigan.

Tri gola je upisao Dimitar Berbatov, a pogađali su i Park i Valensija.

Liverpul je osvojio samo bod kod kuće protiv Blekburna (1:1), a Simon Vukćević je bio na terenu posljednjih 15 minuta.

Njukasl je slavio protiv Boltona (2:0) i prekinuo seriju od šest utakmica bez trijumfa (četiri poraza).

Tri boda na "Riboku" su potpisali Hatem ben Arfa i Demba Ba, 13. golom u Premijer ligi ove sezone.

Bolton – Njukasl 0:2 (Ben Arfa 69, Ba 71)

Liverpul – Blekburn 1:1 (Rodriges 53 – Adam (autogol) 45)

Mančester j. – Vigan 5:0 (Park 8, Berbatov 41, 59, 78 (penal), Valensija 75)

Sanderlend – Everton 1:1 (Kolbek 26 – Bejns (penal) 51)

VBA - Mančester siti 0:0

Čelzi – Fulam 1:1 (Mata 47 – Dempsi 56)

Stouk - Aston Vila 0:0