Kinez zaustavio Barselonu u gradskom derbiju

Barsa je bila blizu pobjede, iako je odigrala ispod nivoa, a vjerovatno najslabije prvo poluvrijeme ove sezone
3805 pregleda 2 komentar(a)
Sa meča Espanjol - Barselona
Ažurirano: 04.01.2020. 23:01h

Barselona se spotakla u svom gradu, a na gostujućem terenu - u gradskom derbiju osvojila je samo bod protiv fenjeraša Espanjola 2:2.

Barsa je bila blizu pobjede, iako je odigrala ispod nivoa, a vjerovatno najslabije prvo poluvrijeme ove sezone, te imala igrača manje posljednjih 20-ak minuta - vodila je do 88. minuta, kada je Kinez Vu Lei efektnom dijagonalom pogodio donji desni ugao.

Espanjol, posljednjeplasirani tim La Lige, poveo je u 23. minutu, golom glavom Davida Lopesa.

Sve se okrenulo početkom nastavka, kada je Luis Suares u još jednoj golgeterskoj minijaturi iskoristio ubacivanje Albe da poravna na 1:1.

Suares je devet minuta kasnije asistirao Arturu Vidalu, koji je na poluvremenu zamijenio Rakitića.

Nakon što je De Jong dobio drugi žuti karton, Espanjol je vidio šansu da iznenadi i iskoristio je pogotkom kineskog napadača, koji je igrao od 74. minuta.

Real i Barsa su sada poravnati na vrhu sa po 40 bodova...