Klop ne želi da ode bez trofeja: Borusija eliminisala Bajern nakon penala

Što je još gore za Pepa Gvardiolu, nije ostao samo bez Kupa, već vjerovatno i za Arjena Robena, koji je ušao, bio na terenu 20 minuta, a onda hramljući napustio igru. Reklo bi se da je izgubljen za polufinale Lige šampiona i duele sa Barselonom
3 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.04.2015. 21:41h

Jirgen Klop ide iz Borusije na kraju sezone, ali i dalje ima šansu da to uradi s trofejom u rukama, i to nakon što je opet pokazao da ima lijek za Bajern.

"Milioneri" mogu da imaju milion problema u sezoni, ali kada izađu na megdan velikanu iz Minhena, onda je sve moguće...

Borusija je u finalu Kupa Njemačke, pošto je u ludoj utakmici u Minhenu slavila poslije penala sa 3:1, a kuriozitet je i to što su Bavarci promašili sva četiri šuta šuta sa bijele tačke.

Lam i Alonso su proklizali i gađali preko gola u prve dvije serije, Langerak je potom odbranio šut Gecea, a Nojer je pogodio prečku. Nije to bila Bajernova noć definitivno.

Na drugoj strani, sigurni izvođači su bili Gindogan i Kel. Promašio je samo Humels.

U regularnom dijelu je bilo 1:1, a oba tima su stvorila veliki broj šansi.

Bajern je poveo golom Roberta Levandovskog u prvom poluvremenu, a poravnao je u nastavku Pjer-Emerik Obamejang.

Nakon izjednačenja, Borusija je imala tri velike šanse preko Mhitarjana i Rojsa, a Bajern je uzvratio u produžecima. Najbolju u samom finišu "ekstra tajma" imao je Švajnštajger kada je Langerak odbranio njegov šut glavom.

Reklo bi se da je izgubljen za polufinale Lige šampiona i duele sa Barselonom.

Sjutra veče igraju Arminija i Volfsburg u Bilefeldu. Pobjednik će igrati u finalu sa Borusijom u Berlinu.