Konačno pravi Milan, Gatuzo lakše diše, gol-mašina Pjontek nosi Đenovu

Poljak je dao osam golova na šest utakmica u prvenstvu ove sezone
suso gatuzo, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.09.2018. 20:35h

Konačno pravi Milan - "rosoneri" su slavili 4:1 na gostovanju opasnom Sasuolu, ostvarili tek drugu pobjedu u šampionatu, a prvu nakon tri vezana remija.

Đenaro Gatuzo lakše diše, a život na klupi Milana produžili su mu Frank Kesi, Suso i Samu Kastiljeho.

Gol za Sasuolo postigao je Filip Đuričić.

Italija bruji o novoj gol mašineriji u timu Đenove - o liku Poljaka Kšištofa Pjonteka, momka koji na startu sezone nemilosrdno trese mreže u Seriji A.

Dvadesettrogodišnji napadač, koji je u junu za četiri miliona eura na "Marasi" došao iz Krakovije, donio je tri boda Đenovljanima na gostovanju Frozinoneu - "grifoni" su slavili sa 2:1, a Pjontek je bio dvostruki strijelac, u 33. i 36. minutu.

Na šest mečeva u prvenstvu Pjontek je bio strijelac osam puta, a postigao je i četiri pogotka u duelu sa Lećeom u Kupu Italije.

"Pjontek je u ovom trenutku najveća napast u Italiji", piše "Gazeta delo sport".

Đenova je došla do četvrtog trijumfa, a Frozinone, ako ništa drugo, može da se pohvali da je konačno zatresao mrežu ove sezone.

Uradio je to Ćiano iz penala, ali slaba je utjeha, jer je Frozinone na samo jednom bodu poslije sedam kola...

Fiorentina je savladala Atalantu (2:0, golovi Žordan Veretoa i Kristijana Biragija), Bolonja je bila bolja od Udinezea (2:1), dok je Torino pogotkom Simonea Zaze u 88. minutu slavio protiv Kjeva u Veroni.

Drugi meč zaredom kod kuće je trijumfovala Parma, kojoj je tri boda protiv Empolija donio Žervinjo.

Fiorentina - Atalanta 2:0 (Vereto (penal) 61, Biragi 90+5)

Frozinone - Đenova 1:2 (Ćiano (penal) 41 - Pjontek 33, 36)

Kjevo - Torino 0:1 (Zaza 88)

Bolonja - Udineze 2:1 (Santander 42, Orzolini 82 - Puseto 32)

Parma - Empoli 1:0 (Žervinjo)

Sasuolo - Milan 1:4 (Đuričić 68. - Kesi 39, 90+4, Suso 50, Kastiljeho 60)