Konte još nema lijek za Juve: Iguain riješio derbi i nanio prvi poraz Interu

Bilo je 2:1 za "staru damu" koja je sada preuzela vrh tabele
3718 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 06.10.2019. 23:15h

Juventus je preuzeo prvo mjesto, Inter se suočio s prvim neuspjehom u Seriji A ove sezone.

Aktuelni šampion je slavio u Derbiju Italije 2:1 i samo potvrdio da neće tek tako predati krunu.

Paulo Dibala je na samom startu donio prednost "staroj dami", a Inter se vratio golom Lautara Martinesa iz penala koji je naivno skrivio Matajs de Liht.

Prvo poluvrijeme je obilovalo uzbuđenjima, šansama na obje strane (poništen je pogodak Kristijana Ronalda zbog ofsajda), a Interova igra se bitno promijenila kada se u finišu prvog dijela povrijedio Stefano Sensi.

Juve je do sredine drugog dijela dominirao, a kada se činilo da "nerazuri" jure ka trijumfu (Matijas Vesino je pogodio stativu) uslijedila je egzekucija Gonsala Iguaina u 80. minutu koja je goste lansirala na vrh tabele.

Imao je tim Antonija Kontea reakciju i kod 1:2, opet je u šansi bio Vesino, ali je njegov šut zaustavio Vojćeh Šćešnji.