87 pregleda 0 komentar(a)
Dijego Kosta, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.01.2017. 18:43h

Čelsi je savršeno iskoristio kolo u kojem je pobijedio samo jedan od pet njegovih pratilaca i napravio novi bijeg na tabeli.

U Londonu je bez većih problema pao Hal (2:0) u meču koji će se pamtiti i po povratku u prvi tim Dijega Koste.

Povratku koji je obilježen golom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kojim je valjda zakopao ratne sjekire sa Antonijom Konteom i klubom...

Kosta je bio strijelac u sva četiri meča protiv Hala od kada je stigao u Englesku, a pored njega se večeras na "Stamfordu" upisao i Gari Kejhil.

Челси - Халл Сити 2:0. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Najbliži pratilac "plavaca" je sada Arsenal (ima osam bodova manje), koji je prošao kroz pakao da bi osvojio tri boda protiv Barnlija.

Gosti su na "Emirejtsu" imali bod u džepu nakon što su izjednačili u 92. minutu iz penala preko Greja čime su anulirali vođstvo koje je "tobdžijama" donio Mustafi.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, Vengerov tim je u posljednjem napadu dobio prilično sumnjiv jedanaesterac, koji je u pobjedu pretvorio Aleksis Sančes.

Арсенал - Бёрнли 2:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Iz meča u meč, iz sedmice u sedmicu ova liga postaje nevjerovatna. Svaki put je žestoka borba za svaki bod", rekao je Arsen Venger.

Ova tri boda za Arsenal znače povratak na drugu poziciju - ima bod više od Totenhema, dva od Liverpula, a četiri od Mančester sitija.

Od lovca u prošloj sezoni Premijer lige, "lisice" su se pretvorile u lovinu.

Šampionu predstoji grčevita borba za opstanak - jasno je nakon ubjedljivog poraza Lestera u Sautemptonu 3:0.

Nakon drugog uzastopnog neuspjeha, tim Klaudija Ranijerija je ostao 15. na tabeli sa 21 bodom, samo pet više od ekipa iz zone ispadanja...

Do prvog trijumfa u 2017. "sveci" su došli relativno lako, nakon golova Džejmsa Vord-Prousa (26) i Džeja Rodrigeza (39).

Southampton vs Leicester City 3-0 Highlights... by fotbool-live

Potvrda uspjeha je stigla sa bijele tačke, nakon preciznog šuta srpskog reprezentativca Dušana Tadića u 86. minutu.

Sautempton je preuzeo 11. mjesto i ima 27 bodova.

Čelsi - Hal 2:0