Kraj za Jedinstvo

Tim iz Bijelog Polja poražen je od makedonskog Železareca u posljednjem kolu prve runde kvalifikacija sa 5:2.
Jedinstvo, futsal, Foto: FSCG
Ažurirano: 13.08.2012. 09:59h

Crnogorski futsal šampion Jedinstvo nije uspio da se domogne glavne runde kvalifikacija za UEFA Futsal kup - tim iz Bijelog Polja poražen je od makedonskog Železareca u posljednjem kolu prve runde kvalifikacija sa 5:2.Naš predstavnik je u prva dva kola ostvario maksimalan bodovni učinak, pa mu je za plasman u naredni krug trebao makar remi protiv domaćina. Jedinstvo je odlično otvorilo utakmicu i već nakon deset minuta imalo dva gola prednosti nakon pogodaka Barovića u šestom i Damjanovića u desetom minutu. Makedonci su, međutim, uspjeli da izjednače do poluvremena preko Leveskog i Gligorova, da bi u nastavku uz mnogo sreće stigli do ubjedljive pobjede i kvalifikacije. Izabranici Gorana Koraća mogu samo da žale za velikim brojem propuštenih prilika - Jedinstvo je uputilo čak 39 šuteva na gol protivnika (domaćin je šutirao samo 13 puta), od čega čak 20 u okvir gola, ali je svoj dan imao golman kapiten Železareca Todorovski.U drugom meču dana estonski Anži je savladao Bekentaš sa 3:2 i osvojio treće mjesto na turniru.

REZULTATI

Jedinstvo - Železarec 2:5Barović 6, Damjanović 10 - Leveski 11, Gligorov 16, Jovanovski 25, Aguši 36, Micevski 38Anži - Bekentaš 3:2Kostin 12, Maksimov 37,38 - Gikaš 8, Smolkovaš 40.