Kramarić lansirao Hrvate, Azar presudio Rusiji, Pjontek rešeta i u reprezentaciji

Hrvatska preokretom slomila Azerbejdžan, Belgija dobila derbi protiv Rusije, slavlje Poljaka u Beču
4466 pregleda 0 komentar(a)
Azar slavi gol protiv Rusije, Foto: Reuters

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pobjedama favorita, doduše tijesnim.

Svjetski vicešampion, Hrvatska, jedva je nakon preokreta slomila otpor Azerbejdžana, koji sa klupe predvodi nekadašnji reprezentativac "vatrenih" Nikola Jurčević.

Gosti su šokirali Maksimir u 16. minutu, kada je Šejdajev pogodio mrežu Lovre Kalinića.

Minut prije odlaska na odmor, izjednačio je defanzivac Glazgov Rendžersa Borna Barišić.

Pobjedu timu Zlatka Dalića donio je Kramarić, lijepim golom u 79. minutu.

U derbiju grupe I, Belgija je sa dva gola Edena Azara savladala Rusiju u Briselu sa 3:1.

Poveli su "crveni đavoli", pogotkom Tilemansa 15. minutu.

Tek što su krenuli sa centra, Rusi su izjednačili golom jednog od junaka sa Mundijala, Čeriševeva.

Potom je stvar u svoje ruke preuzeo Eden Azar, koji je u posljednjem minutu prvog poluvremena vratio vođstvo Belgiji, iz penala.

Dva minuta prije kraja meča, zvijezda Čelsija je "ovjerila" meč.

Holandija je sigurnom pobjedom počela hod ka prvom velikom takmičenju od 2014. godine.

"Narandžasti" su pregazili Bjelorusiji 4:0, uz dva gola Memfisa Depaja, po jednim Vajnalduma i Van Dajka.

U grupi E, Poljaci su napravili veliki korak pobjedom u gostima protiv glavnog rivala - Austrije.

Odlučio je, ko drugi nego napadač Milana Krištof Pjontek, koji je na putu da zasijeni i najveću zvijezdu poljskog fudbala, Roberta Levandovskog.

U istoj grupi, remi Slovenaca u Izraelu (1:1), ali i dobar početak Sjeverne Makedonije - trijumf u Skoplju nad Letonijom 3:1.