Juve igrao u ritmu Dibale, Milan bez problema do četvrtfinala, Fiorentina eliminisala Atalantu

"Viola" će u četvrtfinalu igrati protiv Intera
1675 pregleda 0 komentar(a)
Dibala i Iguain, Foto: AP
Ažurirano: 15.01.2020. 22:46h

Bez Kristijana Ronalda, koji nije igrao zbog upale sinusa, Juventus je torpedovao Udineze (4:0) u osmini finala Kupa Italije.

Blistao je Paulo Dibala, koji je upisao dva gola i asistenciju.

Strijelci za Juve bili su i Gonsalo Iguain i Daglas Kosta iz penala.

Juve će u narednoj rundi igrati sa pobjednikom meča Parma - Roma, koji se igra u četvrtak.

Milan je konačno odigrao mirnu utakmicu, bez rezultatske neizvjesnosti - sa ubjedljivih 3:0 savladao je SPAL na San Siru i plasirao se u četvrtfinale Kupa Italije, gdje ga čeka Torino.

Ibrahimović je odmarao, novi štoper Kjer igrao od početka, a goste načeo uspavani Kšištof Pjontek u 20. minutu.

U finišu poluvremena upisao se Samu Kastiljeho, a treći gol u 66. minutu postigao je Teo Ernandes.

Marko Janković je igrao 72 minuta za SPAL.

Patriku Kutroneu nije trebalo mnogo da pokaže da će biti pojačanje za Fiorentinu.

Napadač, koji je prije nekoliko dana stigao na pozajmicu iz Vulverhemptona, bio je strijelac već na debiju - pomogao je "violi" da eliminiše Atalantu u osmini finala Kupa Italije.

Na "Frankiju" je bilo 2:1, Kutrone je pogodio u 11. minutu, prije nego je Atalanta zagospodarila terenom u nastavku.

Gosti su izjednačili preko Josipa Iličića u 67, potom je Fiorentina i ostala s igračem manje, ali joj to nije smetalo da dođe do trijumfa.

Potpisao ga je Španac Pol Lirola u 73. minutu i zakazao četvrtfinalni duel sa Interom 29. januara u Milanu.

Pobjednik tog duela u polufinalu će se sastati sa boljim iz okršaja Napolija i Lacija.