Lacio počistio Fiorentinu, Juve grabi ka Skudetu

Antonio Kandreva, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.03.2015. 22:05h

Lacio je ponovo treći, istina uz bolju gol-razliku od Napolija, ali čini se i s boljom formom u ovom trenutku od Napolitanaca.

"Lacijali" su na "Olimpiku" deklasirali Fiorentinu sa 4:0 koja kada se sve sabere može da bude i zadovoljna što je primila "samo" četiri gola u Vječnom gradu.

Domaćin je poveo preko Lukasa Biglie u 6. minutu, a već do 15. je stvorio još tri velike šanse (preko Antonija Kandreve i Miroslava Klosea).

Golman Neto je, međutim, skidao zicere koje je panična odbrana "viole" (Stefan Savić bio na terenu čitav meč) dozvoljavala "nebesko-plavima" i čuvao minimalni minus.

U nastavku, ipak, spasa za goste nije bilo. Kandreva je sredinom drugog poluvremena iskoristio penal za 2:0 prije nego je Klose sa dva pogotka dotukao neprepoznatljivu ekipu Vinćenca Montele.

Fiorentini je ovo prvi poraz u svim takmičenjima još od 6. januara i duela sa Parmom.

Lacio je, s druge strane, upisao četvrti vezani trijumf u Seriji A.

Juventus je od večeras na rekordnoj razliku u odnosu na Romu (plus 11) i potrebno je da se dogodi čudo pa da "dama" prokocka šansu da osvoji četvrti uzastopni Skudeto.

Šampion se mučio protiv Sasuola kod kuće, ali je meč riješio Pol Pogba pogotkom u 82. minutu.