Lacio siguran, Palermo do pobjede u 93. minutu

Lacio, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini
Ažurirano: 13.12.2014. 22:00h

Lacio je opet oživio, i nakon tri uzastopna neuspjeha povezao dva trijumfa.

Rimljani su prošlog vikenda u Parmi preokretom pobijedili Parmu, a večeras su na "Olimpiku" bez problema riješili okršaj sa Atalantom (3:0).

Stefano Mauri je u 51. načeo nemoćne goste iz Bergama, a onda je i u 72. minutu majstorskim pogotkom potpisao tri boda za „nebesko-plave”. Atalanta više nije imala šansi, a konačan rezultat je postavio Senad Lulić u 81. minutu.

Atalanta ni u sedmom meču zaredom nije dala gol u gostima. Posljednji put je pogodila u pobjedi nad Kaljarijem na Sardiniji (2:1, 14. septembra).

A u mnogo većoj seriji je Palermo, koji je savladao Sasuolo (2:1). Sicilijanci ne znaju za poraz već sedam mečeva, pa je na „Barberi” sada cilj - Evropa.

Luka Rigoni je u 3. minutu doveo u vođstvo domaćina, gosti su poravnali s igračem manje (strijelac Leonardo Pavoleti), ali su kapitulirali u 93. minutu - junak domaćina postao je Andrea Beloti.

Lacio - Atalanta 3:0 (Mauri 51, 72, Lulić 81)

Palermo - Sasuolo 2:1 (Rigoni 3, Beloti 90+3 - Pavoleti 85)

Nedjelja: Juventus - Sampdorija (12.30 časova), Đenova - Roma, Parma - Kaljari, Udineze - Verona (15), Ćezena - Fiorentina (18), Milan - Napoli (20.45).

Ponedjeljak: Empoli - Torino, Kjevo - Inter.