"Tobdžije" torpedovale Fulam, Sparsi se prošetali Velsom, Lester slavio na Gudisonu

Arsenal na Emirejtsu, bez većih problema, sa 4:1 "ispratio" gradskog rivala
1909 pregleda 0 komentar(a)
Lakazet, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.01.2019. 15:27h

Fudbaleri Arsenala, Totenhema i Lestera pobjedama su otvorili 2019. godinu.

"Tobdžije" su na Emirejtsu, bez većih problema, sa 4:1 "ispratili" gradskog rivala, ekipu Fulama.

Strijelci za Arsenal bili su Džaka (25'), Lakazet (55'), Ramzi (79') i Omabejang (83').

Lakazetovom golu za 2:0 prethodila je vjerovatno najljepša akcija utakmice.

Strijelac jedinog gola za Fulam bio je Kamara u 69. minutu.

Ovom pobjedom Arsenal ostaje na petom mjestu i za Čelsijem zaostaje dva boda. Plavci iz Londona svoj prvi meč u novoj godini igraju sjutra.

Totenhem se sa ubjedljivih 3:0 vraća sa gostovanja Kardifu i u najboljem raspoloženju dočekuje derbi sa Mančester Junajtedom.

Hari Kejn pogodio je za goste već u trećem minutu, a londonski klub je na poluvrijeme otišao sa tri gola prednosti golovima Kristijana Eriksena u 12. i Hong Min Sona u 26. minutu.

Totenhem je ponovo drugoplasirani tim Premijer lige, sa šest bodova iza Liverpula, u susret derbiju "redsa" i Mančester Sitija koji se igra u četvrtak.

U prvom meču dana, Lester je slavio na teškom gostovanju Evertonu i nastavio sa dobrim rezultatima sa kraja decembra.

Jedini pogodak na utakmici postigao je napadač gostiju Džejmi Vardi u 58. minutu utakmice.

"Lisice" poslije 21 odigrane utakmice i par velikih pobjeda protiv Čelsija i Mančester Sitija u prethodnih nekoliko kola, sada zauzimaju sedmu poziciju na tabeli.