Lids izgubio od Šefilda, VBA remizirao sa Čarltonom: Bilićev tim ponovo sam na vrhu

Nakon današnjih mečeva VBA ima 53, a Lids 52 boda
920 pregleda 0 komentar(a)
Hal Robson-Kanu postiže gol za VBA, Foto: Twitter.com/WBA
Ažurirano: 11.01.2020. 18:15h

Fudbaleri VBA ponovo su sami na vrhu Čempionšipa – tim Slavena Bilića remizirao je danas u gostima sa Čarltonom (2:2) u 27. kolu, pa sada ima bod više od Lidsa, koji je na svom terenu poražen od Šefild venzdeja (0:2).

VBA je poveo 22. minutu kada je Zohore iz drugog pokušaja zatresao mrežu domaćih. Vođstvo gostiju trajalo je šest minuta – Dejvison je u 28. matirao Džonstona i postigao prvi gol u dresu Čarltona ove sezone. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi “vrećice“ već u 46. minutu ponovo došle do prednosti. Strijelac je bio Hal Robson-Kanu. Konačan rezultat postavio je Loker, udarcem glavom u 76. minutu meča.

Lids je neprijatno iznenadio domaće navijače. "Paunovi" su na „Eland roudu“ izgubili od Šefild venzdeja 0:2, a oba gola viđena su u završnici meča. Prvo je Marfi u 87. minutu matirao Kasilju, da bi konačan rezultat postavio Nuhiu u petom minutu sudijske nadoknade.

VBA je lider sa 53 boda, dok Lids ima 52.

Tim Marsela Bijelse nakon današnjeg kiksa ima samo šest bodova više od trećeplasiranog Brentforda. “Pčelice“ su u prvom meču današnjeg programa ubjedljivo savladale KPR. Bilo je 3:1, a golove za domaće postigli su Mbeumo, Benrahma i Votkins. Strijelac za KPR bio je Vels.

Bitnu pobjedu upisao je i Fulam. Tim Skota Parkera slavio je minimalnim rezultatom u gostima protiv Hala, a jedini pogodak postigao je Ivan Kavaleiro.