Lids je u lošoj formi: KPR bolji od "paunova", Bamford promašio penal

Lids na sedam utakmica u Čempionšipu upisao jednu pobjedu
805 pregleda 0 komentar(a)
Promašio penal za izjednačenje: Bamford (arhiva), Foto: Twitter.com/lufc, Twitter.com/lufc
Ažurirano: 18.01.2020. 15:51h

Fudbaleri Lidsa još ne znaju za pobjedu u 2020. godini - "paunovi" su danas u gostima izgubili od KPR-a (1:0) u 28. kolu Čempionšipa i tako nastavili sa nizom loših rezultata.

Jedini gol na meču postigao je Vels u 20. minutu meča. Najbolju priliku za izjednačenje Lids je imao u 62. minutu, ali je Patrik Bamford promšaio jedanaesterac. Do kraja meča gosti su ostali sa desetoricom, jer je Kalvin FIlips u 89. minutu dobio crveni karton.

Nakon ovog kola drugoplasirani Lids ima 52 boda, četiri više od Fulama. Brentford na trećoj poziciji ima 46 bodova, ali "pčelice" u 16 časova treba da odigraju svoj meč 28. kola protiv Hadersfilda.

Lids je na posljednjih sedam mečeva samo jednom upisao pobjedu, pa je ekipi Marsela Bijelse ugrožena pozicija koja direktno vodi u Premijer ligu naredne godine.