Lids preuzeo prvo mjesto, VBA u krizi, prvi gol Runija u dresu Derbija

Tim Marsela Bijelse nakon preokreta bolji od Milvola (3:2), VBA poražen na gostovanju Kardifu (2:1)
1368 pregleda 0 komentar(a)
Runi na večerašnjem meču, Foto: Twitter.com/dcfcofficial
Ažurirano: 28.01.2020. 23:00h

Kompletirano je 29. kolo Čempionšipa, a nakon večerašnjih utakmica lider je Lids - "paunovi" su večeras na "Eland roudu" savladali Milvol 3:2, iako su gosti poslije prvih 45 minuta imali dva gola prednosti.

Milvol je u Jorkširu vodio golovima Hačinsona i Valasa i djelovalo je da će ovo biti teška noć za navijače Lidsa. Ipak, u drugom poluvremenu "paunovi" su se razigrali i do 62. minuta preokrenuli rezultat.

Blistao je dvostruki strijelac Patrik Bamford, a gol je postigao i Pablo Ernandes.

Bitna pobjeda za tim Marsela Bijelse, jer je prekinut niz od tri meča bez pobjede.

Lids nakon večerašnje utakmice ima 55 bodova, dva više od VBA, koji je u krizi. Tim Slavena Bilića poražen je večeras u Velsu od Kardifa 2:1 i produžio niz na sedam mečeva bez pobjede u Čempionšipu. Poslednji put u ovom takmičenju "vrećice" su slavile 12. decembra protiv Birmingema.

A svi golovi u Kardifu viđeni su u drugom dijelu. Domaći su poveli preko Patersona u 46, a izjednačio je Ostin sa penala u 61. minutu. Pobjedu domaćem timu donio je Tomlin u 77. minutu meča.

Definitivno se u timu VBA osjeća izostanak mladog Diangane, koji je bio jedan od najboljih igrača u prvom dijelu sezone, a koji je van terena zbog povrede. U timu nije bilo ni suspendovanog Pereire.

Treće mjesto nakon večeršnjih mečeva preuzeo je Notingem forest. "Šumari" su golom Lolija slavili u derbiju kola na gostovanju Brentfordu i sada imaju 51 bod, četiri manje od vodećeg Lidsa.

Noć u Čempionšipu obilježio je i Vejn Runi. Bivši engleski reprezentativac postigao je prvi gol u dresu Derbija, ali to nije pomoglo "ovnovima", koji su poraženi na gostovanju Lutonu - 3:2

Rezultati:

Blekburn – KPR 2:1 (Armstron 10, Lenihen 30. – Hjudžil 22.)

Brentford – Notingem forest 0:1 (Loli 14.)

Kardif – VBA 2:1 (Paterson 46, Tomlin 77. – Ostin 61.)

Hal – Hadersfild 1:2 (Stirmen 65. autogol – Grant 24, Munije 90+5)

Lids – Milvol 3:2 (Bamford 48, 67, Ernandes 62. – Hačinson 4 , Valas 23.)

Luton – Derbi 3:2 (Radok 67, Denijels 74, Bogl 86. autogol. - Runi 63, Martin 85.)

Vigan – Šefiild venzdej 2:1 (Mur 56, Lav 90. – Marfi 32.)

Reding – Bristol siti 0:1 (Paterson 62.)