Liverpul moćan u Minhenu na krilima Manea, Barsa u finišu torpedovala Lion

Plasman u četvrtfinale ranije su obezbijedili Ajaks, Mančester junajted, Porto, Mančester siti, Juventus i Totenhem
10640 pregleda 1 komentar(a)
Van Dajk postiže drugi gol za Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.03.2019. 21:14h

Liverpul je na impresivan način došao do četvrtfinala Lige šampiona - pobijedio je Bajern u Minhenu 3:1, nakon 0:0 na "Enfildu".

Bavarcima, a možda i treneru Niku Kovaču, presudio je Sadio Mane, dvostruki strijelac, kao i moćni defanzivac Virdžil van Dajk.

Barselona je deklasirala Lion 5:1, iako su u 78. minutu gosti dobili nadu smanjivši na 2:1.

Za osam minuta Barsa je još tri puta pogodila mrežu rivala...

Leo Mesi je upisao po dva gola i asistencije, strijelci su bili Kutinjo, Pike i Dembele.

Tok mečeva

86. minut - za osam minuta Barselona je dala tri gola Lionu, od 2:1 došla do 5:1. Osman Dembele se upisao.

84. minutu - sve je gotovo u Minhenu. Liverpul vodi protiv Bajerna 3:1. Drugi gol Sadija Manea. Glavom, na centaršut Salaha.

81. minut - Barsa je kratko patila, a na kraju će izgleda ostvariti ubjedljivu pobjedu - 4:1, protiv Liona. Strijelac Đerar Pike, asistent Mesi.

78. minutu - Leo Mesi rješava dileme na "Nou kampu". Sjajna solo akcija magičnog Argentinca za 3:1 protiv Liona.

69. minut - Liverpul je na korak od četvrtfinala. Poveo je protiv Bajerna 2:1. Virdžil van Dajk sjajnim udarcem glavom nakon kornera Milnera.

58. minut - neočekivano, Lion je smanjio na 2:1 protiv Barselone. U gužvi se odlično snašao Luka Tusar, koji je sa 11-12 metara savladao Ter Štegena.

U Minhenu, Salah je imao dobru šansu da postigne drugi gol za Liverpul. Odbranio je Nojer.

Barselona vodi 2:0 protiv Liona, mogla je i ubjedljivije - veliku šansu nije iskoristio Mesi u 47. minutu.

Završena su prva poluvremena u Minhenu i Barseloni.

39. minut - Bajern je izjednačio protiv Liverpula, brza reakcija njemačkog šampiona - autogol Matipa.

Muke za Lion. Golman Antoni Lopes je morao da izađe zbog povrede, umjesto njega Gorželan među stativama.

31. minut - Barselona - Lion 2:0. Tipična Barsina akcija, probijena odbrana Liona, Suares je ostavio Kutinju da se upiše.

26. minut - Liverpul vodi u Minhenu. Sadio Mane. Duga lopta Van Dajka, istrčao je Nojer bespostrebno, a Mane se sjajno snašao.

Lion je mogao brzo da izjednači - Musa Dembele je tukao zamalo pored stative.

16. minut - penal za Barselonu. Naivno je Denajer srušio Suaresa. Mesi sa bijele tačke ne griješi, elegantno i nonšalantno, "panjenkom" je poslao loptu u mrežu - 1:0.

Izmjena u Liverpulu - Henderson je povrijeđen, mijenja ga Fabinjo.

U Minhenu, opasan pokušaj Tijaga Alkantare, ostalo je 0:0.

Barsa u naletu od starta - Mesijev šut sa 17-18 metara odbranio je Lopes.

Počeli su mečevi

Posljednji učesnici četvrtfinala Lige šampiona biće poznati večeras.

Bajern i Liverpul trebalo bi da odigraju spektakularnu utakmicu koju počinju od nule - prvi meč završen je bez golova.

I Barselona i Lion kreću od rezultata 0:0, s tim da se zna ko je favorit na "Nou kampu".