Lingard golčinom donio FA kup Mančester junajtedu

Džesi Lingard, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2016. 19:29h

Najstarije takmičenje na svijetu od večeras ima dva najuspješnija tima - Mančester junajted je nakon produžetaka savladao Kristal Palas i 12. peharom se izjednačio na 1. mjestu vječne liste sa Arsenalom.

"Orlovi" su poveli u 78. minutu sjajnim golom Džejsona Pančona, mada je i David de Hea reagovao znatno slabije nego što zna.

Samo tri minuta kasnije je Vejn Runi majstorski "promiješao" odbranu rivala, centrirao na drugu stativu, Maruan Felainu spustio loptu, a na nju je natrčao Huan Mata i donio zasluženo izjednačenje.

Španca je u 90. minutu zamijenio Džesi Lingard, koji je izrastao u heroja.

Mladi Englez je u 110. minutu fenomenalno reagovao i odbijenu loptu sjajnim volejom sproveo u mrežu Vejna Henesija.

Tako je nastavljeno prokletstvo Alana Pardjua u finalima FA kupa.

Sadašnji menadžer Kristal Palasa je kao igrač tog kluba izgubio 1990. baš od Mančester junajteda, i to u reprizi (1:0), jer je prvi meč završen rezultatom 3:3.

Isti skor je bio i 16 godina kasnije, kada je Pardju kao trener Vest Hema stigao na "Vembli", a onda nakon penala izgubio od Liverpula.