Lion deklasirao Marsej i preuzeo vođstvo na tabeli

Zahvaljujući pobjedi protiv Olimpika iz Marseja sa 4:1, Lion je preuzeli vođstvo na tabeli Prvenstva Francuske.
52 pregleda 0 komentar(a)
Lion, Foto: Beta AP
Ažurirano: 28.11.2012. 23:22h

Sedmostruki francuski šampion neočekivano lako je došao do ubjedljivog trijumfa, koji je najavio već u prvom poluvremenu nakon vođstva od 2:0 golovima junaka susreta Gomisa, u 4. iz penala i u 34. minutu.

Na 3:0 je povisio Malbran u 48. a četvrti gola je ponovo bio djelo Gomisa, u 72. minutu.

Čast gostiju spasao je Remi u 78. minuut.

Tabela: Olimpik Lion 28 bodova, Pari Sen Žermen i Olimpik Marsej po 26, Sent Etjen 25, Bordo 24, Valensijen, Tuluz i Ren po 22, itd.

Lil protiv Monpeljea u polufinalu Kupa

Fudbaleri Lila plasirali su se u polufinale francuskog Liga kupa pošto su u gostima savladali Bastiju sa 3:0, a u polufinalu će igrati protiv Monpeljea, koji je kod kuće pobijedio Nicu sa 3:2.

Juče je Sent Etjen na penale (5:3) eliminisao Pari Sen Žermen (meč je u regularnom toku završen 0:0), dok se sjutra u preostalom četvrtfinalnom meču sastaju Ren i Troa.